iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple, dünyanın en başarılı telefon üreticilerinden bir tanesidir. Ürettiği iPhone, iPad ve iPod modelleri ile birlikte kullanıcıların bir hayli gözdesi olan bu telefonlar gün geçtikçe aldıkları güncellemeler ile birlikte birbirinden farklı özelliklere kavuşmaktadır.


Bildiğiniz üzere ülkemizde ve hatta dünya üzerinde hemen hemen birçok teknolojik aletin garanti servisi bulunmaktadır. Genel olarak bildiğiniz üzere telefon üreticileri cihazlarınıza 2 yıllık bir garanti süresi sunmaktadır ve 2 yıl sonrasında o cihazlara ücretli olarak bakım sağlamaktadır. Bu yazımızda ise sizlere iphone garanti ne zaman bitiyor gibi soruların cevabını sizlere en basit yöntem ile anlatmak istiyorum.

iPhone Garanti Süresi Öğrenme Yolu

Garanti süresini öğrenebilmeniz için kullanmış olduğunuz Apple ürünü mutlaka orijinal olmalıdır ki aksi taktirde birazdan kullanacağınız yöntem işe yaramayacaktır.

blank

  • Adım #1: İlk olarak cihazın Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne giriş yapalım.
  • Adım #2: Buradan ise Seri Numarası bölümünde yazan kısmı kopyalıyoruz.
  • Adım #3: Seri numarasını aldıktan sonra Buradaki linke tıklıyoruz.
  • Adım #4: Açılan ekrana seri numarasını yapıştırıyoruz ve sorgula butonuna tıklıyoruz.

Sorgulama ekranı karşınıza geldiğinde cihazınızın servis bölümü ile alakalı birçok seçenek sizleri karşılamış olacaktır. Buradan cihazınızı ne zaman satın aldığınız, garanti süresi gibi birçok özelliği görebilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğum yöntemi sadece iPhone cihazlarda değil, iPad gibi tabletlerde de sorgulama yaparak onlarında servis durumunu kontrol edebilirsiniz. Sizlerde Apple firmasının kullanıcılarına sunduğu bu basit işlev kolaylığı hakkındaki görüşlerini aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın