iPhone Kilit Ekranında Kamera Kaldırma - Teknolobit
Mobil

iPhone Kilit Ekranında Kamera Kaldırma

iPhone cihazların birçok modellerinde bildiğiniz üzere kilit ekranında kamera logosu bulunmaktadır. Bu logo ile birlikte telefonunuzun kilit ekranını açmadan kolayca kameranıza erişim sağlayabilir ve istediğiniz gibi fotoğraf ile video çekebilirsiniz. Aşağıda bulunan yazımızı okuyarak Kilit Ekranında Kamera Kaldırma işlemini kolaylıkla kendinize uygulayabilirsiniz.

Apple, bu tür kısayollar ile birlikte kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır ki bu kamera logosunu sola kaydırdığınız taktirde kameranız hızlı bir şekilde açılacaktır. İnternette son zamanlarda bu konu ile alakalı iphone kilit ekranında kamera kaldırma gibi başlıklar gördüğüm için derhal bunun üzerine bir yazı hazırlamak istedim.

Aşağıda sizlerle paylaştığımız bilgiyi kendi telefonunuza uygulayarak istediğiniz gibi ayar yapabilirsiniz. İşlem son derece basit ve kısa süreli diyebilirim.

iPhone Kilit Ekranında Kamera Nasıl Kapatılır?

Kilit ekranında kamera özelliği sizlere hızlı bir erişim olabilmesi adına oluşturulan bir kısayoldur. Bu tür özellikler hiçbir zaman telefonunuza zarar vs bir sıkıntı vermez. Eğer düşünceniz bu yönde ise kaldırmanızı tavsiye etmem. Genel olarak arkadaşları tarafından ele geçirilen telefonlarda birçok resim çekilme gibi söz konusu olduğu için bu tür yola başvurulmaktadır.

  • İlk olarak Ayarlar bölümüne giriyoruz ve Ekran Süresi bölümüne tıklıyoruz.
  • Girdiğimiz alandan en alta gelerek Ekran Süresini Kapat seçeneğine tıklıyoruz.
  • Daha sonra tekrardan Ekran Süresini Aç diyoruz.
  • Gelen uyarıya Sürdür diyerek devam edelim.
  • Seçeneklerden Bu Benim iPhone’um diyoruz.
  • Daha sonra aşağıdan İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları alanına giriyoruz.
  • Buradan İzin Verilen Uygulamalar bölümüne geliyoruz.
  • Gelen seçeneklerden Kamera seçeneğini kapatıyoruz.

Artık bu işlemler dahilinde kilit ekranında kamera kapanmış olacaktır ve gözükmeyecektir. İşlemler uzun gibi gözükse bile bir kez yapıldığında tekrar bu adımları okumadan yapabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Apple ürettiği telefonlara özellikle son zamanlarda getirdikleri güncellemeler ile birlikte çok daha iyi özellikler eklemeye başlamış durumdadır. Önceki güncellemelere göre çok daha fazla özellik içermektedir.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına apple ile ilgili görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizleri facebook ve twitter sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu