iPhone Notlara Şifre Koyma İşlemi

iPhone Notlara Şifre Koyma İşlemi

Apple, üretmiş olduğu iPhone, iPad gibi akıllı telefon ve tabletlerini bildiğiniz üzere ios işletim sistemi ile birlikte kullanıcılarına sunmaktadır. Üzerinde gelen bu işletim sistemi diğer işletim sistemleri kadar özgür ve açık kaynaklı olmadığı için kullanıcılarına bir tık daha kısıtlı olarak gelmektedir. Bizlerde sizler için bu yazımızda iphone notlara şifre koyma işlemini anlatarak yardımcı olmaya çalışacağız.


iPhone veya iPad cihazlarınızda bildiğiniz üzere notlar uygulaması bulunmaktadır. Haliyle not uygulamasına yeri geliyor şifrelerimizi yeri geliyor önemli bilgilerimizi yazabiliyoruz ki maallesef kilitlemek için AppStore üzerinde herhangi bir uygulama bulunmamaktadır. Apple getirdiği son güncellemeler ile bu soruna çözüm getirerek kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlamış durumdadır. Dilerseniz direk işlemlere geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabilir ve sizlerde kendi cihazlarınızda uygulamaya başlayabilirsiniz.

iPhone Notlar Uygulamasına Şifre Nasıl Koyulur ?

  • iPhone cihazımızdan Notlar uygulamasına giriş yapıyoruz.
  • Buradan herhangi bir not oluşturuyoruz ve kayıtlı bir notu buluyoruz.
  • Seçtiğiniz notu sola kaydırma yaparak kilit işaretine tıklıyoruz.
  • Buradan ise Şifrenizi, İpucunuzu girerek onaylıyoruz.

İşlemlerimiz bu kadar ! artık bu şekilde yaptığınız tüm notlarınız güvendedir.

iPhone Notlar Uygulamasına Şifre Koyma [Görsel Anlatım]

iPhone cihazlarınızda notlarınızı bu şekilde güvenli bir hale getirerek özel ve önemli bilgilerinizin çalınmasını engelleyebilirsiniz. Şifrelerinizi girdikten sonra notunuza giriş yaparken FaceID veya TouchID ile giriş yapabilme imkanınız bulunmaktadır.

Bu işlemleri tam olarak yaptığınızda bilgisayarınızdan da iCloud üzerinden notlara giriş yaptığınız taktirde orada da sizden koymuş olduğunuz şifreyi isteyecektir.

Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı soru ve görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın