iPhone Batarya Ömrünü Uzatma Yolları - Teknolobit
Mobil

iPhone Batarya Ömrünü Uzatma Yolları

iPhone telefon modelleri dünya üzerinde kullanılan en popüler telefon modellerinden birisidir. Apple tarafından geliştirilmiş olan bu modeller birçok kullanıcının olmazsa olmaz dedikleri telefonlardır. Bu yazımızda sizler için iPhone kullanıcılarının bir numaralı düşmanı olan batarya konusunu ele alarak batarya ömrünü uzatma yollarını paylaşacağız.

Her 10 iPhone kullanıcısından genel olarak 8’i maallesef iphone bataryalardan şikayetçi konumdadır. Bataryaların mAh maallesef düşük olduğu için telefonlar fazla enerji harcayarak kısa zamanda bitmektedir. Ufak bir araştırma sonucunda bazı ipuçları buldum ve sizlerle paylaşarak bataryalarınızın ömrünü uzatmayı ufakta olsa işleme alacağız.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan asıl konumuz olan iphone pil ömrü uzatma adımlarına geçebilir ve bizleri nelerin beklediğine kısaca göz atabiliriz.

iPhone Batarya Ömrü Uzatma Yolları
Arka Planda Yenilemeyi Mutlaka Kapatın

iPhone cihazlarda siz telefonunuzu kullanmasanız bile arka planda birçok uygulama kendi kendine çalışmaktadır ve mallesef bataryanızı büyük kapasitede etkilemektedir. Bu sebepten dolayı arka planda yenileme kapatma işlemini yaparak kolaylıkla bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

 • Telefonumuzun Ayarlar bölümüne geliyoruz.
 • Genel kısmına tıklıyoruz.
 • Açılan ekrandan Arka Planda Uygulama Yenile kısmına gelelim.
 • Burada bulunan birçok uygulamayı pasif hale getiriyoruz.
Konum Servisini Kapatın

Telefonunuzun bataryasının en büyük düşmanlarından bir tanesi ise konum aracıdır. Bildiğiniz gibi konumlar anlık olarak sizleri takip ettiği için maallesef sürekli arka planda çalışmaktadır ve hem internetinizi hem de bataryanızı azalttığı için sıkıntılı bir olaydır. Burada yapmanız gereken ise konum atmadığınız süre zarfında konumu pasif hale getirmektir.

 • Cihazımızın ekranın altından kaydırarak denetim merkezini açıyoruz.
 • Konum aracına tıklayarak kapatıyoruz.

Bataryanızı Tüketen Uygulamalara Göz Atın

Her akıllı telefon sisteminde olduğu gibi iPhone cihazlarda da hangi uygulama ne kadar internet harcadı veya batarya harcıyor gibi soruların cevabı bulunmaktadır. Sizlerde telefonunuzun ayarlar kısmından bu bölüme giriş yaparak kolayca hangi uygulamanın ne kadar batarya harcadığını kolaylıkla görebilirsiniz.

 • Telefonumuzdan Ayarlar kısmına girelim.
 • Pil menüsüne giriş yapın.
 • Buradan ise pil tüketim oranlarına göz atarak en çok harcayan uygulamaları silebilirsiniz.
Wifi Aracını Kapatın

Wifi, her cihazda olduğu gibi apple ürünlerinde de batarya sömürmeye devam etmektedir. Bataryaların hoşlanmadığı özelliklerden birisi olan wifi, gerçekten büyük bir oranda bataryanızı bitirmeye çalışmaktadır. Mümkün oldukça wifi kullanımını azaltabilirseniz bataryada ömrünü de bu sayede uzatmış olacaksınızdır.

Düşük Güç Modunu Mutlaka Kullanın

Telefonlarda bulunan düşük güç modu sizleri çoğu zaman büyük bir dertten kurtaracaktır. Bu özelliği aktif ettiğinizde her ne kadar mesajlarınız ve bildirimleriniz geç düşse de batarya olarak gayet olumlu bir sonuç alabileceğinizi söyleyebilirim.

Otomatik Kilit Seçeneğini En Aza İndirin

Bu taktiği sadece iPhone cihazlarda değil, tüm telefonlar ve tabletler üzerinde denemeniz gerekmektedir. Gayet olumlu sonuç alınan bu adımda batarya ömrünüzü seviyeli bir şekilde ömrünü uzatabilirsiniz.

 • Telefonumuzdan Ayarlar kısmına girelim.
 • Buradan Ekran ve Parlaklık bölümüne girelim.
 • Otomatik Kilitle seçeneğine tıklayarak en aza indirmeyi deneyin.
Karanlık Modu Aktif Edin

Karanlık temalar bildiğiniz gibi apple ürünlerine yeni gelen güncellemeler ile gelmiş ve tabii ki güncellenmiş durumdadır. Telefonlarınızda eğer dark mode yani karanlık modu aktif ederseniz bataryanızın ömrünü bir tık daha uzatmış olacaksınızdır.

Otomatik Güncelleme ve İndirmeleri Kapatın

Telefon güncellemesini ve app store otomatik güncelleme seçenekleri telefonunuzun bataryasını büyük bir oranda bozmaktadır. Bu tür güncellemeler ve indirmeler arka planda sessiz bir şekilde çalıştıkları için cihazınızın bataryasını yavaş yavaş bitirmektedir.

 • Telefonumuzdan Ayarlar kısmına girelim.
 • iTunes & App Store bölümüne giriş yapalım.
 • Buradan ise Uygulama Güncellemeleri ve Otomatik İndirmeler seçeneğini devre dışı bırakın.

Bu yazımızda sizlerle birlikte batarya ömrünü uzatma adımlarını paylaşarak bilgi akşını sağlamaktayız.

Bizleri facebook ve twitter hesaplarımızdan takip ederek en son güncel paylaşımlarımıza hızlıca göz atabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp Grup İsimleri yazımızı okuyarak istediğiniz gibi bir grup ismi bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu