FH4 ''Live yapılandırma sunucularına bağlanılamıyor Çözümü'' - Teknolobit
Oyun

FH4 ”Live yapılandırma sunucularına bağlanılamıyor Çözümü”

Forza Horizon 4, oyun dünyasına giriş yapmış olan ve sevilen en iyi yarış oyunlarından bir tanesidir. Dünya üzerinde binlerce kişi tarafından oynanılan bu oyunda da ara sıra bazı hatalar meydana gelebilmektedir. Bu yazımızda sizler için forza horizon 4 live yapılandırma sunucularına bağlanılamıyor hatasını ele alarak birkaç çözüm yolu sunacağız.

Bildiğiniz gibi oyun multiplayer olarak serverlara bağlanılma imkanı sunduğu için internet ortamında ve ağınızda oluşan bazı nedenlerden dolayı bu tür hataları alabilmektesinizdir.

Forumlarda ve oyun sitelerinde gezinirken bu hatayı alan birkaç kişini olduğu gördüm ve çözüm yollarını da kendilerinden öğrenerek sizlerle paylaşmak istedim. Burada almış olduğunuz Live yapılandırma sunucularına bağlanılamıyor hatası genel olarak kendi internetiniz ile alakalı bir durum olduğunu söyleyebilirim fakat aşağıda bulunan çözümler işe yaramazsa bilin ki sorun oyunun kendi sunucularındadır.

Hata Ekranı

Hata Çözüm Yolları
Komut İstemcisi ile Çözüm Yolu
  • Windows arama bölümüne gelin.
  • “komut istemcisi” yazın ve gelen araca sağ tuş yaparak “yönetici olarak çalıştır” diyoruz.
  • Açılan kod ekranına sırası ile bu kodları yazarak enter tuşuna basıyoruz.
  • “netsh” – “int teredo” – “set state disable” – “int ipv6” – “set teredo client”
Hesabınızdan Çıkış Yapın ve Tekrardan Giriş Yapın

Burada alınan sunucu hatası çözüm yollarından bir tanesi ise oyunun hesabından çıkış yaparak yeniden giriş yapmaktır. Basit bir çözüm olarak gözükebilir fakat birçok oyuncu bu şekilde yaparak sorunu ortadan kaldırmıştır.

Bizleri facebook ve twitter hesaplarımızdan takip ederek hızlıca paylaşımlarımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca Uygun Fiyatlı Akıllı Saat Modelleri yazımızı da okumadan geçmemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu