LoL Ping Düşürme Yolları [2021] - Teknolobit
Oyun

LoL Ping Düşürme Yolları [2021]

Dünya üzerinde bulunan moba türü strateji kategorisinde yer alan en popüler oyunlardan birisi olan lol, gün geçse de halen oyuncu kazanmaya devam etmektedir. Bizlerde bu yazımızda son günlerde baya bir sık karşılaşmış olduğum lol ping düşürme, lol ping nasıl düşürülür, lol ping sorunu gibi soru başlıklarını toplayarak cevaplamak istedik ki umarım sizler için faydalı bir yazı olacaktır.

Bildiğiniz üzere her online oyununda fps, ping gibi bazı kavramlar bulunmaktadır ki ping sorunu gerçekten can sıkıcı bir olay olduğu için oyuncularında korkulu rüyası oluyor diyebilirim. Birçok kişi maallesef internetim iyi olduğu halde oyunlarda ping sorunu yaşadığını söylemektedir ki birazdan göstereceğim yöntemler ile birlikte bu sıkıntıyı aşmış olacaksınızdır. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan nasıl yapılır adımlarına geçerek bizleri bekleyen yöntemlere göz atabiliriz.

LoL Ping Düşürme Yöntemleri

LoL Otomatik Sorun Giderme Aracını Kullanın

Oyunun en belirgin sorunlarından bir tanesi lol güncelleme sorunu diyebilirim ki gerçekten birçok kişi çoğu zaman bu tür problem ile karşılaşabilmektedir. Leauge of Legends oyunu yapımcıları da bu tür problemleri çözmek adına otomatik sorun giderme aracı adında bir yazılım geliştirerek oyun içerisinde ki problemleri tespit ederek çözmenize olanak sağlamaktadır.

 • Riot sayfası üzerinden buradaki sayfaya girelim.
 • Program kurulumunu gerçekleştirin ve programı açın
 • Tarama işlemini başlatarak problemleri bulmasını devam edin.

Tarama bittikten sonra eğer problem bulunduysa, araç otomatik olarak çözmeye başlayacaktır ve oyunu yeni hali ile birlikte sizlere teslim edecektir. Eğer problem bulunmadıysa program aynı şekilde oyunun tüm kurulum dosyalarını yeniden yükleyerek temiz bir kurulum gerçekleştirmektedir.

DNS ve İP Adreslerinizi Kontrol Edin

Bilgisayarımızda ve teknolojik aletlerimizin birçoğunda dns ve ip adresi denilen bir kavram yer almaktadır. Bu tür kavramlar bazen değişkenlik göstermektedir ki genel olarak bilgisayarımıza indirmiş olduğumuz bazı yazılımlar otomatik olarak sizden izin istemeden dns ve ip adresini değiştirmektedir. Bu işlemi kontrol etmeniz taktirde internet hızınızı büyük bir oranda hızlandırma imkanınız bulunmaktadır.

 • İlk olarak bilgisayarımızdan “Denetim Masası” bölümüne giriyoruz.
 • Açılan ekrandan ise Ağ ve Paylaşım Merkezi”ne girelim.
 • Buradan ise bağlı olduğumuz Wifi adına tıklıyoruz.
 • Buradan da “Özellikler” kısmına tıklayalım.
 • Gelen pencere üzerinden “İnternet Protokolü Sürüm 4”e tıklıyoruz.
 • Şimdi ise İP ve DNS bölümlerini kontrol ederek her ikisini de otomatik olarak ayarlayarak kaydet” diyoruz.

Bu işlemleri tamamladığınız taktirde sadece oyun içerisinde değil, google üzerinde sörf yaparken de aynı şekilde internetinizin hızlandığını göreceksinizdir.

Driver Güncellemesini Kontrol Edin

Bir bilgisayarın olmazsa olmaz oyun sorunu çözen yöntemlerinden bir tanesi de windows driver güncelleme yöntemidir. Sadece ping düşürme anlamında değil, eğer bilgisayarlarınızın sürücülerini güncellerseniz fps artış oranında da büyük bir artış göreceksinizdir.

 • İlk olarak bilgisayarımıza Driver Booster” isimli programı yüklüyoruz.
 • Program kurulumunu tamamlayarak programımızı açıyoruz.
 • Gelen ekran üzerinden “Tara” bölümüne tıklıyoruz ve bekliyoruz.
 • Program “Tarama” bittikten sonra karşınıza güncel olmayan sürücüleri getirecektir, hepsini seçerek “Tümünü Güncelle” diyoruz.

Bu işlemler bittikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve artık sürücüleriniz en son sürüme güncellenerek bilgisayarınız çok daha performanslı bir hale gelecektir.

Bu yazımızda sizlere leauge of legends oyununda ping sorunu yaşayanlara özel olarak bazı çözüm yolları paylaştık ki umarım sizlerde bu yazı sayesinde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Forumlarda vs birçok yerde ping sorununu bir program aracılığı ile ortadan kaldırın gibi başlıklar görmekteyim ki bu tür programları bizzat deneyerek işe yaramadıklarını söyleyebilirim. Belki aramızdan kullananlar ve bu tür programların işe yaradığını söyleyenler olabilir fakat yukarıda anlattığım yöntemler programlara göre çok daha faydalı işlemlerdir.

Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu