Merkez Diş İle Diş Hekimliğinde Aradığınız Her Şey - Teknolobit
Haber

Merkez Diş İle Diş Hekimliğinde Aradığınız Her Şey

Merkez Diş Deposu ile diş hekimliği söz konusu olduğunda aradığınız her şeyi gönül rahatlığı ile bulabilirsiniz. Bir diş hekimi; hastanın dişi, diş eti ve ağzın ilgili kısımları ile alakalı problemlerin teşhis ve tedavi etmektedir. Diş ve diş etlerinin bakımı ve ağız sağlığını etkileyen beslenme seçimlerinde tavsiyelerde bulunmaktadır. Bir diş hekiminin temel görev ve sorumlulukları arasında bulunan her yaştan hastanın diş ve ağız sağlığını incelemek ve tedaviyi buna göre uygulamak bulunur.

Tüm Klinik Cihazları

Dental klinikler diş ve diş eti hastalıklarının tedavisidne çeşitli cihazlar ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar ve ekipmanlar, diş hekiminin işini kolaylaştırarak tedaviyi olabilecek en iyi biçimde uygulamasın izin vermektedir. Diş klinikleri uzmanlık alanlarına göre farklı ekipmanlara sahiptir. Bütün dental klinikler birtakım temel cihazlara sahiptir. 

Diş Ünitleri

Diş Ünitleri olmadan bir diş kliniği hayal edilemez. Hastaların oturduğu, diş hekiminin çalışmasına izin verecek esneklikte olmalıdır. Koltuk boyunun azalıp yükselmesi ve arkaya doğru yatırma özelliği olması gerekmektedir. Ek olarak hareket eden kolçaklar da tedavi sürecinde hasta kişinin rahat etmesini sağlamaktadır. 

Dental Ünit

Dental ünite birimlerinde minimum bir adet fiber optik yüksek hızlı çıkış olmalıdır. Ek olarak enfeksiyon kontrolü için yıkama sistemi, retraksiyona karşı koruma vanaları, su saflaştırma sistemi ve kolay temizlik için çıkıntılı olmaya boru aparatı gereklidir. Dental ünite olmadan diş ve dişeti tedavisi yapmak mümkün değildir. 

Dental El Aparatları

Dental el aparatları dediğimiz zaman yüksek hızlı ve düşük hızlı kesme-cilalama aletleri akıllara gelir. Bu aletler hava ile hareket edebileceği gibi elektrik ile de hareket edebilir. Bu ekipmanlar çoğunlukla pahalı olduğu için ilk süreçte en çok kullanılan ve en gerekli malzemelerin alınması mühimdir. 

Diş Hekimi ve Asistan Taburesi

Tedavi sürecinde diş hekimi ve asistan belirli aralıklar ile oturmaya ihtiyaç duyabilir. Ayarlanabilir koltuk ile birlikte uzun süren tedaviler başarılı bir şekilde tamamlanır. Asistan koltuğu da asistanın gerekli durumlarda hekime yardım etmesine olanak sağlar. Ek olarak koltuğun tekerlekli olması kolay temizlik için dikişsiz yüzeye sahip olması büyük önem arz etmektedir. 

Dental X-Ray Cihazları

Diş kliniklerinde olması gereken x-ray cihazları, başka bir deyişle diş röntgeni cihazlarıdır. Diş kliniklerinde olması gereken diğer bir cihaz ise x-ray cihazları yani diş röntgeni cihazlarıdır. Klinikler periapical x-ray, panoramic x-ray ve sefalometrik x-ray gibi farklı diş röntgen cihazları ihtiyacı duyabilir. Bu cihazlar aracılığı ile sorun tespit edilebilir ve tedavi süreci daha rahat bir şekilde planlanabilir. Gereksinime göre seçilen bir dental röntgen cihazı, diş kliniğinde gerekli işlemlerin yapılmasına olanak sağlamaktadır. 

​​Ev Sahipliği Yaptığımız Ünlü Markalarımız

SDI, Dentsply Sirona, Sirona, Kulzer, WSH, Ionux, Dürr Dental, Takuyama Dental, Woodpecker, GZ, Asa Dental, Ultradent, Voco ve Coltene gibi markaların ürünlerine sitemiz aracılığı gönül rahatlığı ile ulaşabilirsiniz. Ev sahipliği yaptığımız ünlü markaların ürünlerine avantajlı fiyatlar sahip olabilirsiniz. 

Özel Kurulum İmkanı ve Avantajlı Fırsatlarla Merkez Diş

Merkez diş olarak avantajlı fırsatlar sunuyor ve özel kurulum imkanı ile sizleri memnun etmeye çalışıyoruz. Ayrıca hem güvenilir ödeme yöntemleri hem hızlı teslimat garantisi hem de bütçe dostu fiyatlarla karşınıza çıkıyor, kliniğinize ihtiyacınız olan araç-gereçleri sizlere ulaştırıyoruz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu