En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları - Teknolobit
Blog

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Android ve İos kullanıcıları çektikleri fotoğrafları mobil cihazlarında düzenlemek, efektler vererek renklendirmek, kesme-biçme gibi araçlar kullanarak fotoğrafları kendilerinin istedikleri gibi şekillendirmek isterler. Bizlerde sizlerin bu sorunu aşabilmeniz adına en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listeleyerek sizlerle paylaşmak istedik.

Özellikle instagram gibi sosyal medya kullanan kişilerin istediği bu uygulamalar ile birlikte çekmiş olduğunuz bütün resimleri bambaşka bir hale getirebileceksiniz. Günümüz teknoloji çağında yapımcıların geliştirmiş olduğu resim düzenleme araçları bir hayli gelişmiş özelliklere sahip yapıda kullanıcılarını beklemektedir. Sizler için bulduğumuz bu uygulamaları android ve ios cihazlarda kolay bir şekilde indirme işlemi sağlayarak kullanabilirsiniz.

Listemize geçmeden önce aşağıda paylaşmış olduğumuz uygulamalar tamamen ücretsiz olarak indirilme sağlanabilen uygulamalardır ki sadece içerisinde pro satın al gibi seçenekler olabilir, ücretsiz araçları da son derece işe yarayan bir çok uygulamayı aşağıdan bularak kullanabilirsiniz. Listeye toplamda 4 adet uygulama eklemeye çalıştım ki hem app store üzerinde hem de play store üzerinde bulabileceğiniz uygulamalar olsun diye. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan listemize geçerek bizleri hangi uygulamaların beklediğine göz atalım.

PicsArt Photo Editor: Kolaj Yapıcı ve Editör

Listemizin ilk sırasında yer almış olan picsart uygulaması android ve ios cihazların olmazsa olmaz fotoğraf editleme uygulamalarından bir tanesidir. Bildiğiniz üzere picsart bizleri ilk olarak windows platformu üzerinde bilgisayarlarımızda karşılamıştı şimdi ise uzun yıllardır mobil platformda kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Picsart fotoğraf düzenleme uygulaması ile birlikte onlarca araç seçeneği sizleri beklerken aynı zamanda diğer farklı özellikleri de bulunmaktadır. Hem play store üzerinde hem de app store üzerinde milyonlarca kişi tarafından indirilme sayısına sahip olan bu uygulamanın dilerseniz bazı özelliklerini sizlere aktararak bilgilenmenizde yardımcı olalım.

PicsArt Özellikleri

  • Birbirinden farklı resim efektleri.
  • Arka plan silme özelliği
  • Yüz güzelleştirme seçenekleri.
  • Makyaj özelliği.
  • Renk ve madde kopyalama seçeneği.
  • Birbirinden farklı yazı fontları ile metin ekleme seçeneği.
  • Arka plan bulanıklaştırma.
  • Obje kaldırma ve yerine istediğiniz bir resmi ekleme özelliği.
  • Kolaj yapma özelliği.
  • Birbirinden farklı çıkartma paketleri.

ve sayamadığımız daha birçok özellik sizleri PicsArt uygulaması içerisinde sizleri beklemektedir. Aşağıda bulunan linklere tıklayarak hızlıca indirme işlemlerini sağlayabilir ve derhal uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Adobe Photoshop Express

Listemizin ikinci sırasında ise yine bir popüler fotoğraf düzenleme aracı olan adobe photoshop express uygulaması yer almaktadır. Her iki mağaza üzerinde de bulabileceğiniz bu uygulama ünlü bir marka olan adobe şirketinin geliştirmiş olduğu bir araçtır.

Çekmiş olduğunuz tüm resimleri bu uygulama ile farklı özellikleri kullanarak değişime sokabilirsiniz. Uygulama onlarca birbirinden güzel olan özelliklerini kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır ki bende bu uygulamayı yıllardır kullanmaktayım. Uygulama içerisinde perspektif düzenleme, parazit giderme, efekt uygulaması gibi daha birçok özellik siz kullanıcılarını beklemektedir. Paylaştığımız Adobe Photoshop Express: Fotoğraf Kolaj Oluşturma uygulamasını aşağıda bulunan linkler üzerinden uyumlu olan işletim sisteminize göre indirme yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Canva: Video, Fotoğraf ve Grafik Tasarım Aracı

Canva, bilgisayar platformunda kullanmış olduğumuz ve özellikle youtube öne çıkarılan görsel gibi alanlarda bizlere çok kolaylık sağlayan harika bir yazılımdır. Uygulama ile birlikte hazır şablonlar halinde bulunan bir çok görseli kendi resimlerinize göre düzenleme yapabilir ve harika işler çıkartabilirsiniz.

Canva uygulaması sizlere birbirinden farklı hazır tasarımlar sunmaktadır ve sizler bu tasarımlar üzerinde istediğiniz gibi oynama yaparak kendinize göre şekillendirme yapabiliyorsunuz. Logo, afiş, youtube banner, facebook kapak fotoğrafı gibi onlar seçeneği sizlerin önüne listeleyen bu uygulamayı ayrı zamanda bilgisayarlarınızda da kullanabilme imkanınız bulunmaktadır.

Photo Grid & Video Collage Maker - PhotoGrid

Listemizin son sırasında yer alan uygulamamız ise photogrid isimli harika bir kolay yapma uygulamasıdır. Uzun yıllardır hem android dünyasında hem de ios dünyasında kullanıcılarına harika eğlenceli özellikleri ile hizmet sunan bu uygulama ile fotoğraflarınızı toplu olarak düzenleme imkanınıza sahipsinizdir.

Çekmiş olduğunuz fotoğrafları kes, yeniden boyutlandır, bulanıklaştır ve güzelleştirme gibi birçok özellik ile renklendirebileceğiniz bu uygulamayı kullanmak tabii ki de ücretsizdir. Özellikle bu uygulamayı kullanma esnasında sahip olduğunuz efekt, filtre ve kolaj seçeneklerine dikkat etmeniz gerekmektedir ki son derece eğlenceli ve güzel seçenekler sizleri beklemektedir.

Bu yazımızda sizlerle kullanabileceğiniz farklı fotoğraf edit uygulamalarını paylaşmaktayız. Sizlerde hemen aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlere destek olabilirsiniz.

Ayrıca bizleri facebook ve twitter hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu