Mutasyonlu Koronavirüs Türkiye'de! - Teknolobit
Haber

Mutasyonlu Koronavirüs Türkiye’de!

Covid-19 virüsü gün geçtikçe ülkemizde yayılış hızı olarak hızlanmakla birlikte şimdide mutasyonlu olarak insanlara bulaşmaktadır. Son dakika aldığımız bir habere göre Türkiye’ye mutasyonlu koronavirüs sıçramış durumda ve maallesef bu ülkemiz adına üzücü bir haber.

Hatırlayacağınız üzere son zamanlarda söylenti olarak dolaşılan ve ilk olarak İngiltere’de mutasyonlu covid-19 olarak bilinen virüs, artık ülkemize de sıçrayarak gelmiş durumdadır. Bu durumdan tabii ki sadece Türkiye değil İtalya, Belçika, Hollanda gibi farklı ülkelerde maallesef muzdarip durumdadır. Ülkemizde İngiltere üzerinden mutasyona uğramış koronavirüs gelmemesi için bildiğiniz üzere devlet bazı kısıtlama ve seyahat yasağı gibi kurallar getirmişti fakat yapılan açıklamaya göre alınan bu önemler karşısında virüs kuralları teyit geçmiş durumda.

Fahrettin Koca ”Mutasyonlu koronavirüs Türkiye’de”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bizzat kendi resmi sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımda İtalya’ya giriş ve çıkışların yasaklandığı söyleyen Koca devamında şu açıklamaları yaptı: “İngiltere kaynaklı mutasyon sebebiyle yapılan incelemelerde bu ülkeden yurda giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edilmiş ve kontrol altına alınmıştır. İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur.

Şuan da verilen bilgilere göre mutasyonlu virüs vakaları tespit edilmiş durumda ve kontrol altına alındığı söylenmektedir. Önümüzdeki günlerde umarım mutasyonlu virüsler hakkında olumsuz bir durum söz konusu olmaz ve yayılma gibi durum ile karşı karşıya kalmayız. Son dakika covid-19 haberleri için sitemizi takip etmeyi ve sosyal medya hesaplarınızdan paylaşımlar yaparak bizlere destek olmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu