Office Dosyalarına Şifre Koyma

 Office Dosyalarına Şifre Koyma

Microsoft Office, yıllardır insanların her alanda kullanmış olduğu araç yazılımlarından bir tanesidir. Word, Excel, Point gibi birçok kategori ile çoğul alanlara hizmet sunan bu program sizlerin belge hazırlamanıza yardımcı olmaktadır. İnternette son zamanlarda soru olarak sorulan office dosyası nasıl şifre koyulur ? sorusunun cevabını bu yazımızda vermek istedik.


Bilgisayarlarınızda kullanmış olduğunuz microsoft office yazılımındaki tüm dosyalara istediğiniz gibi şifre koyabilme imkanınız bulunmaktadır. Birçok kaynak içerisinde genellikle bu işlemi ek bir program ile yapmaktadırlar fakat sizler için en basit yöntem olan programsız office şifreleme işlemini göstereceğim ki ne kadar basit bir işlem olduğunu birazdan göreceksinizdir.

Microsoft Office Dosyaları Nasıl Şifrelenir ?

  • Adım #1: İlk olarak office belgenizi açıyoruz. (word, excel vb fark etmez)
  • Adım #2: Belgenizin yukarıdaki seçeneklerinden Dosya bölümüne tıklıyoruz.
  • Adım #3: Bu bölümden ise Bilgi seçeneğine tıklıyoruz.
  • Adım #4: Açılan ekrandan ise Belgeyi Koru diyoruz.
  • Adım #5: Sizden bir şifre isteyecektir, buraya istediğiniz gibi bir şifre girin ve Onay verin.

Bu adımları uyguladıktan sonra artık office dosyalarınızı kolaylıkla şifrelemiş olacaksınızdır. Genel olarak yukarıda da bahsettiğim gibi office programlarını şifrelemek için program indirmeniz istenmektedir fakat bu tür programlar güvenilir olmadığı için en kolay ve güvenilir yolu denemenizi öneririm. Bu işlemler doğal olarak microsoft office yazılımına dahil olduğu için şifrelerinizi çalabilen olmayacaktır.

Son adım olarak yine aynı şekilde office şifre kaldırma işlemi içinde aynı adımları takip ederek Koruma Kaldır seçeneği ile birlikte işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yapacağınız işlemler gerçekten çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın