PUBG Lite Açılmıyor Sorunu Çözüm Yolları - 2022 - Teknolobit
Oyun

PUBG Lite Açılmıyor Sorunu Çözüm Yolları – 2022

Günümüzde oyun alanında en popüler ve en çok indirilme sayısına sahip isimlerden birisi PUBG olmaktadır. İlk çıktığı günden bu yana büyük bir rağbet gören ve trend çizgisiniz hiç bozmadan ilerletebilen bir oyun yapısına sahiptir. 100 kişilik bir uçaktan büyük bir adaya atlayacağınız bu oyunda tek amacınız, hayatta kalan son kişi olmaktır. Tabi hayatta kalmak için en iyi şekilde mücadele verecek ve diğer oyuncuları öldürerek oyun dışı bırakmanız gerekmektedir.

Pubg Lite, düşük sistem gereksinim içeren bilgisayarlar için geliştirilen bir oyun modelidir. Bu sürüm ile birlikte bilgisayarınızın sistemi düşük olsa dahi, oyunu akıcı ve seri bir şekilde oynayabilmektesiniz. Normal PUBG oyunu ile tamamen aynı diyebiliriz fakat grafiksel alanda biraz daha düşük bir yapıya sahiptir. Bu durum ise oyunu düşük sistemli bilgisayarlarda daha rahat ve akıcı oynanmasını sağlamaktadır.

Birkaç kişinden PUBG Lite Açılmıyor Sorunu ile alakalı farklı mesajların geldiğini fark ettim. Bende bu konu üzerine böyle bir makale paylaşmak ve sizleri bilgilendirmek istedim. Bu sayede sizlerde bu tür bir sorun yaşıyorsanız, kolaylıkla ortadan kaldırmış olabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan PUBG Lite Açılmıyor Sorunu çözüm yollarına geçiş yapabiliriz. Sizlerin de bu konuda farklı tavsiyeleri varsa, mutlaka yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

PUBG Lite Neden Açılmaz?

Öncelikle PUBG Lite oyununda yaşanılan soruna yakından bir göz atalım. Oyun dünyasında bazı durumlarda sıklıkla hatalar ile karşılaşabilmekteyiz. Açılma konusunda, kasma konusunda vb birçok olaylar oyuncuların canını sıkmaktadır. Maallesef bazı hatalarda kesin bir teşhis koymak doğru olmamaktadır. PUBG Lite oyununda da açılmama sorunu bilgisayar ya da bileşenler ile alakalı olabilmektedir.

Peki PUBG Lite Açılmıyor Sorunu çözüm yolları nelerdir? Şimdi kısaca bu sorumuzun cevabına bir göz atalım.

PUBG Lite Açılmıyor Sorunu Çözüm Yolları

Ekran Kartınızı Güncelleyin!

Ekran Kartınızı Güncelleyin!
Ekran Kartınızı Güncelleyin!

Oyun oynarken en değerli ve önem verdiğimiz bileşenlerden birisi ekran kartı sürücüsüdür. Bildiğiniz üzere bilgisayar toplarken ya da satın alırken, ilk olarak ekran kartına bakmaktayız. Performans ve oyunlarda herhangi bir problem yaşamamak için, iyi bir ekran kartı olması gerekmektedir. Bazı durumlarda da bilgisayarların ekran kartları eski sürüm olabilmektedir. Bu tür durumlarda ekran kartı güncellemesi yapmanız, en sağlıklı ve hızlı yöntem olacaktır.

Dosya Bütünlüğünü Kontrol Edin!

Dosya Bütünlüğünü Kontrol Edin!
Dosya Bütünlüğünü Kontrol Edin!

Bildiğiniz üzere PUBG Lite, steam launcher üzerinden başlatılmaktadır. Bazı durumlarda oyun dosyalarında ufak çaplı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Örnek olarak eksik dosya yüklenmesi, dosya düzenlerken belgelerin silinmesi gibi birçok farklı faktör olabilmektedir. Bu tür durumlarda da dosya bütünlüğünü kontrol ederek, eksik ya da sorunlu dosyaların düzeltilmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi Steam programı ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Steam dosya bütünlüğü için gerekli adımlar şunlardır:

  • Steam programını açın
  • Oyun kütüphanesine girin.
  • PUBG Lite oyununu bularak Sağ Tuş > Özellikler yolunu takip edin.
  • Sol bölümden Yerel Dosyalar yazısına tıklayın.
  • Buradan da Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna basın.
  • Doğrulama adımını bir süre bekleyin.

Bu işlemleri eksiksiz olarak tamamladığınızda, dosya bütünlüğü kontrol işlemi tamamlanmış olacaktır. Hemen ardından bilgisayarınızı yeniden başlatarak, oyuna giriş yapabilirsiniz. Eğer sorun halen devam ediyorsa, bir aşağıdaki çözüm yoluna göz atabilirsiniz.

Antivirüs Programınızı Devre Dışı Bırakın!

Antivirüs Programınızı Devre Dışı Bırakın!
Antivirüs Programınızı Devre Dışı Bırakın!

Oyun dünyasında son zamanlarda birçok farklı hata ile karşılaşmaktayız. Bu hatalarda yoğun olarak antivirüs programları nedeniyle meydana gelen sorunlar popüler durumdadır. Bu sebepten dolayı da pubg lite açılmıyor hatası yaşayan kişiler, antivirüs programlarını devre dışı bırakmayı deneyebilirler. Bu sayede herhangi bir engel ya da tarama yapamayacakları için, Pubg Lite açılmasını engelleyecek bir unsur ortada kalmayabilir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte “PUBG Lite Açılmıyor Sorunu Çözüm Yolları – 2022” başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Hemen aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle birlikte paylaşımda bulunabilirsiniz.

Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir: 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu