Renault Duster, Çarpışma Testinden '0' Puan Aldı - Teknolobit
Haber

Renault Duster, Çarpışma Testinden ‘0’ Puan Aldı

Ülkemizde birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Renault markası, gün geçtikçe farklı araba modelleri ile birlikte bizleri karşılamaktadır. Bu yazımızda ise sizlere renault duster modelinin Brezilya üretimi olan modelinin çarpışma testi sonucunda ‘0’ almasını aktaracağız.

2019 Yılında Romanya ülkesinin Mioveni kentinde bulunan bir fabrikada üretilen Renault Duster, yapılan çarpışma testinde iyi bir yıldız derecesi (4 yıldız) almıştı. Brezilya’da üretilmeye başlanılan Duster modeli, Latin NCAP’nin isteği üzerine bu yıl yeniden bir test yapılması istendi.

Brezilya’da üretilen bu model maallesef çarpışma testi sonucunda sıfır puan alarak endişe verici bir durum haline geldi. 

Yapılan çarpışma testi ile birlikte aracın Yakıt Sızıntısı ve Takla Sebebiyle ”0” aldığını görmekteyiz. Üretilen bu modellerin geri çağrılması talep edilmiş durumdadır. Güvenliğin zayıf olması nedeniyle geri çağrılması istenilen Duster modellerinin geri çağrılıp çağrılmaması ise şuanda merak konusu.

Renault’dan Açıklama Gecikmedi !

Renault’un Brezilya yetkilileri ”2021 Ağustos ayında teste alınan araçlar ile 2019 yılında teste alınan araç modellerimiz aynıdır. Yıldız seviyesinin değişim sebebi ise Latin NCAP test prosedürlerinin 2020 yılında değişimine bağlıyoruz” ifadeleri ile açıklama getirmiş durumdadır.

Bir diğer açıklamalarda ise bu modelde ESP, Kör nokta asistanı, Geri görüş kamerası gibi birçok güvenlik donanımı bulunduğunu ve zorlaşan araç testlerinin geçmek için model üzerinde çalışma yaptıklarını belirtmektedirler.

Ayrıca bkz: 2021 Yılı Araç Muayene Ücretleri 

Sizlerde hemen aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizleri facebook, twitter ve pinterest hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu