Samsung Galaxy A22 5G Özellikleri - Teknolobit
Blog

Samsung Galaxy A22 5G Özellikleri

Samsung, geliştirmiş olduğu telefonlar ile birlikte piyasa devi olmanın avantajıyla yeni telefonlar geliştirmeye devam etmektedir. Bildiğiniz üzere özellikle ürettiği birçok modelin fiyat / performans telefonu olması nedeniyle üretimde iyi bir para kazanan samsung, bu modelde de iyi bir performans verdiğini görmekteyiz.

Samsung Galaxy A22 Özellikleri

Gelişen teknolojiler ile birlikte bildiğiniz gibi telefonlarda bulunan işlemci modelleri de farklı isimlerle karşımıza çıkmaktadır ki bu modelde bizleri işlemci olarak MediaTek Dimensity 700 karşılamaktadır. Hız olarak 2.2 GHz CPU değerlerine sahip olunan bu modelde ekran kısmına baktığımızda Mali-G57 MC2 grafik birimi bulunmaktadır.

Yeni çıkan modellerde artık bildiğiniz üzere 3 farklı seçenek sunulmaktadır ki samsung galaxy a22 özellikleri kısmına baktığımızda 4/6/8 olmak üzere bizleri 3 farklı sürüm beklemektedir.

Ekran kısmında 6.6 inç boyutunda 1080×2400 Full HD+ ekran çözünürlüğüne sahip bir ekran kullanıcıları karşılamaktadır. Ekran kısmında değinmişken tabii ki batarya kısmında da bizleri 5000 mAh gücüne sahip iyi bir performans sağlayacak batarya kapasitesi beklemektedir. Şarj olarak ise öğrendiğimiz bilgiler dahilinde 15 W’a kadar hızlı şarj desteği bulunmaktadır.

Kullanıcıların olmazsa olmaz dediğimiz donanımlardan birisi olan kamera konusuna değinebiliriz. Telefonda 3 arkada 1 tane önde olmak üzere toplamda 4 adet kamera bulunmaktadır. Arkalar 48 megapiksel ana kamera ve 5/2 megapiksel olmak üzere ayrılırken 8 megapiksellik bir ön kamera bizleri karşılamaktadır.

Samsung Galaxy A22 5G Özellikleri

Ekran Özellikleri
Ekran Boyutu 6.6 inç
Ekran Çözünürlüğü 1080×2400 (FHD+) Piksel
Piksel Yoğunluğu 399 PPI
Ekran Yenileme Hızı 90 Hz
Batarya Özellikleri
Batarya Kapasitesi 5000 mAh
Şarj USB Type-C
Hızlı Şarj Var
Kamera Özellikleri
Kamera Çözünürlüğü 48 MP
Flaş Led
Video Kayıt Çözünürlüğü 1080p
Video FPS Değeri 30 FPS
Ön Kamera Çöz. 8 MP

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu