SEO'da En Sık Kullanılan 7 Araç - Teknolobit
Tanıtım Yazısı

SEO’da En Sık Kullanılan 7 Araç

Arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmalarını daha verimli hale getirmek için bu amaçla hazırlanmış araçlardan destek alabilirsiniz. Yapacağınız işleme göre kullanabileceğiniz çok sayıda ücretli ve ücretsiz araç vardır. Bunlar arasından özellikle kelime bulma aracı daha sık kullanılır. Bu süreçte profesyonel destek almak da önemlidir. SEO çalışmalarınızın daha etkili olması için SEM SEO ile iletişime geçebilirsiniz: https://www.semseo.com.tr/

Çeşitli iyileştirmeler yapmak ve etkin stratejiler belirlemek için SEO’da en sık kullanılan 7 araç ise şunlardır:

1. Ahrefs

Anahtar kelime bulma aracı olan Ahrefs pek çok kişi tarafından tavsiye edilir. En iyi SEO analizini yapmanızı sağlayan bu araç size sitenizde geliştirmeniz gereken özellikleri gösterir. SEO uzmanı gibi verimli çalışma yapmak istediğinizde ve kendi alanınızda en çok link verilen içeriği aradığınızda bu araç size yardımcı olacaktır.

2. Google Search Console

Ücretsiz SEO araçlarından biri olan Google Search Console arama sonuçlarının durumunu takip etme, site ile ilgili sorunları keşfetme, site yönetimini kolaylaştırma gibi özelliklere sahiptir. Dizin ve spam sorunları, mobil uyumluluk, AMP gibi ölçütler de bu araç ile daha anlaşılır hale gelir.

SEO'da En Sık Kullanılan 7 Araç
SEO’da En Sık Kullanılan 7 Araç

3. Semrush

Pazarlama aracı olarak kullanılan Semrush sıralama ile alakalı bilgiler verir ve sitelerin performansını gösterir. Domain analizi bu aracın en önemli özelliklerinden biridir. Semrush ile sitenizi diğer site ile rahatça karşılaştırabilirsiniz. Trafik değerleri, arama verileri, kelime bulma ve sıralama gibi bilgilerin hepsine Semrush ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu araç adwords reklamlarını analiz etmenize de yardımcı olacaktır.

4. Moz

Bir tür SEO yazılımı olan Moz en iyi SEO özelliklerine sahiptir. Google tarafından çıkarılan algoritma değişikliklerini takip eder ve bunu verilerine hızlı bir şekilde yansıtır. Araçtan alacağınız verilerle sitenizi geliştirmeniz daha kolay olacaktır.

5. Google Analytics

Web sitelerini ölçümlemeyi sağlayan Google Analytics kullanıcılara ücretsiz olarak sunulur. Web sitesi ziyaretçi analizlerini yapan bu araç ölçümlemelerini rapor halinde size sunar. İlgili içerikte ziyaretçilerin ne kadar gezdiğini Analytics kullanarak öğrenebilirsiniz.

6. Screaming Frog

Genel araçlar statüsünde yer alan screaming frog analizleri zamandan tasarruf sağlar. Verileri daha hızlı şekilde sunan bu araç sitedeki düzeltilmesi gereken alanları, kopya içerikleri daha iyi görmeye yardımcı olur. SEO spider özelliği uzmanlar tarafından kullanılır.

7. KWFinder

Rekabeti düşük olan uzun kuyruklu anahtar kelime bulma çalışmalarınız için KWFinder aracını kullanabilirsiniz. En iyi anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olan araç kullanım sonrası analiz raporu sunar. İçinde bulunan Rank Tracker özelliği anahtar kelime sıralamasını takip etmenize yardımcı olur ve yeni anahtar kelimeler aktif olarak teklif edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu