Telefondan Kendi Numaramı Öğrenme - Teknolobit
Blog

Telefondan Kendi Numaramı Öğrenme

İnternette forumda gezinirken bir kişinin kendi cep telefonu numarasını nasıl öğrenebilirim gibi bir soru başlığı ile konu açtığını gördüm. Bildiğiniz üzere sitemizde bilgi paylaşımları yapılmaktadır ki bende hemen kendi telefon numaramı öğrenme işlemi adına bir yazı hazırlamak istedim ki umarım sizler için bilgilendirici bir yazı olacaktır. 

Genel olarak bu ülkemizde birçok insan tarafından sorulan ve genelde cep telefonculara gidilerek öğrenilen bir yöntemdir. Telefoncularda birazdan bahsedeceğimiz yöntem ile öğrenmektedir. Bu işlem için herhangi bir program, uygulama vs gerekmemektedir. Cep telefonlar bildiğiniz üzere günümüz çağında çok gelişmiş düzeyde üretilmektedir. Bu tür akıllı telefonların içerisinde bir kod bilgisi bulunmaktadır. bu kodu girdiğinizde hangi sim kartı takılı ise o simin telefon numarasını sizlere göstermektedir.

Bu sorun genelde hattını yeni alanlar için geçerli oluyor ki bildiğiniz üzere telefon numaralarını ezberlemek bazı zamanlarda akılda kalmadığı için problem olabiliyor. İnternette bunun çözümü için birçok kaynak ve çözüm önerisi bulunmaktadır. Bizler sizler için tamamen uygulama gerektirmeden ve çok basit bir şekilde telefon numarası öğrenme yolunu göstereceğim.

Kendi Numaramı Nasıl Öğrenebilirim ?

  • Adım #1: İlk olarak telefonumuzun ana ekranına geliyoruz.
  • Adım #2: Arama bölümüne giriyoruz.
  • Adım #3: Tuşlama bölümüne *101# tuşlamısını yapıyoruz ve Ara diyoruz.

Bu işlemi uyguladıktan hemen sonra karşınıza bir pencere gelecektir ki bu pencere üzerinde cep telefon numaranız gözükecektir. Bu kadar basit bir işlem ile birlikte kendi numaramı öğrenme numarasını hızlı ve seri olarak öğrenebilirsiniz. Uygulama vs kullanmamanızı öneririm ki bu göstermiş olduğum işlem tüm operatörlerde işe yaramaktadır.

Telefon numaranızı öğrenmek için indirdiğiniz apk veya uygulamalar güvenli olmamakla birlikte cihazınıza zarar verebilir. Direk uygulamasız yapmak hem sizin için hem de cihazınız için çok daha güvenli bir işlem olacaktır.

Sizlerde hemen aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz. Ayrıca bizleri facebook ve twitter hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu