Telefonu Modem Olarak Kullanma [İOS & ANDROİD]

 Telefonu Modem Olarak Kullanma [İOS & ANDROİD]

Android ve İos cihazlarda bildiğiniz üzere kişisel erişim noktası adında bir özellik bulunmaktadır. İnternette birçok kişi telefonu modem olarak kullanma, telefonu modem gibi kullanma gibi bir sürü farklı başlık açarak sorular sormuş ve bende bu duruma istinaden bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedim.


Bu işlemi bilmeyen kişiler illa olabiliyor ki büyük ihtimalle bu yazıyı okuyanlar bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorlardır. Birazdan göstereceğim işlem ile birlikte telefonlarınızı modem gibi kullanarak istediğiniz bir cihaz üzerinden kolaylıkla bağlanabileceksinizdir. Dilerseniz derhal işlemimize geçerek bizleri hangi adımların beklediğine bir göz atabiliriz.

Telefonu Modem Olarak Kullanma 

Android 

İlk olarak paylaşım ayarlarını android cihazlar üzerinden paylaşmayı göstereceğim. Bunun için herhangi bir android telefon olabilir, marka veya model fark etmeksizin üretilen tüm android cihazlar bu özelliği desteklemektedir.

  • Cihazınızdan Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Buradan Bağlantılar kısmına tıklıyoruz.
  • Karşınıza çıkan ekrandan Mobil Erişim Noktası ve İnternet Paylaşımı yazısına giriyoruz.
  • Hemen orada bulunan “Mobil Erişim Noktası kısmından kolaylıkla aktif veya pasif hale getirebilirsiniz.

Artık cihazınız internet paylaşımına açık hale gelmiş durumdadır. İstediğiniz bir cihaz üzerinden android cihazınıza bağlanarak internet erişimi sağlayabilirsiniz.

İOS

iPhone ve iPod cihazlarda ise paylaşım seçeneği tabii ki mevcuttur. İOS cihazlarda internet paylaşımı açmak için birazdan göstereceğim basit yöntem ile kolaylıkla paylaşımda bulunabileceksinizdir.

  • İlk olarak cihazın Hücresel Verisini açıyoruz.
  • Daha sonra Ayarlar bölümüne tıklıyoruz.
  • Buradan Kişisel Erişim Noktası bölümüne giriyoruz.
  • Açılan ekrandan ise Diğerleri Katılabilsin seçeneğine tıklayarak aktif hale getiriyoruz.

İos cihazlarda da bu şekilde internet paylaşımını basit bir şekilde yapmış bulunmaktayız. Anlatmış olduğum bu işlemler tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleşmektedir ve zaman, mb vs limit bulunmadan kullanım sağlayabilirsiniz.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı yorum ve sorularınızı yazarak bizlerle paylaşabilir ve bilgi akışını kolayca sağlayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın