Telegram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır ?

Telegram Bilgisayarda Nasıl Kullanılır ?

Son zamanların popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi olan telegram, gün geçtikçe kullanıcı kazanmaya devam etmektedir. Bu yazımızda sizlere telegramı bilgisayarda kullanmak adlı bir yazı paylaşmak istedim ki özellikle kullanımlar arttığı için bu tür sorular da artmaya başladı.


WhatsApp kullananlar bildiğiniz üzere telefonlarının yanında bilgisayarlarda da whatsapp web aracılığı ile kullanım sağlayabilmektedir. Bizlerde telegramın bu tür bir özelliği bularak sizlerle paylaşmak istedik ki umarım sizler için faydalı bir yazı olacaktır. Dilerseniz derhal nasıl yapılacağına dair adımlarımıza geçebilir ve hangi işlemlerin beklediğine göz atabiliriz.

Telegram’ı Bilgisayarda Kullanma [Web Telegram ile]

  • İlk olarak herhangi bir tarayıcımızdan buradaki siteye giriş yapıyoruz.
  • Karşımıza çıkan ekrana telefon numaramızı yazıyoruz ve Next butonuna tıklıyoruz.
  • Daha sonra ise telefonunuza gelen onay kodunu girerek Next butonuna tıklıyoruz.

Bu işlemleri bitirdiğiniz taktirde artık telegram web özelliği ile tarayıcınızdan hızlıca telegram sohbetlerinize ulaşarak mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Son derece basit ve kullanılabilir bir yöntem olması nedeniyle ilk sırada yer almaktadır ki dilerseniz bir diğer program ile telegram kullanma özelliğine geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.


Telegram’ı Bilgisayarda Kullanma [Program ile]

  • İlk olarak buradan Telegram resmi sitesine giriş yapıyoruz.
  • Açılan ekrandan bilgisayarınız Windows ise Telegram for PC/Mac/Linux, eğer Mac kullanıcısıysanız Telegram for macOS seçeneğine tıklayarak indirme işlemini başlatıyoruz.
  • İndirme işlemini başlattıkan sonra bilgisayarınıza indirilen setup dosyasını açarak kurmaya başlıyoruz ve Telegram programını açıyoruz.
  • Açılan ekrandan Telegram Kullanmaya Başla diyoruz ve telefon numaramızı girerek gönderilen onay kodunu oraya yapıştırıyoruz.
  • Buradan ise İlerde diyerek artık telegramı bilgisayarınızda program yardımcılığı ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere telegram bilgisayardan kullanma işlemini göstermiş bulunmaktayız ki gösterdiğim bu her iki yöntem de işe yaramaktadır. Her ikisi de ücretsiz bir kullanım sunmakla birlikte telegram resmi sitesinin kendi orijinal ürünleridir.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına telegram kullanımı hakkında ki görüş ve sorunlarınızı yazarak bizlerle paylaşabilir ve çözüm yolu bulmaya çalışabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın