Telegram’a Katıldı Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

 Telegram’a Katıldı Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

WhatsApp’ın gizlilik politikası haberinden sonra gelişen olaylar ile birlikte milyonlarca kişi whatsapp kullanmayı bırakarak Telegram, Bip, Signal gibi çeşitli mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapmaktadırlar. Son zamanlarda ülkemizde özellikle Telegram mesajlaşma uygulaması popülerleşmeye başlarken aldığı bazı güncellemeler ile birlikte de kullanıcıların istekleri doğrultusunda ilerlemektedir.


Son zamanlarda internet ortamında insanlar telegram katıldı bildirimi kapatma gibi soru başlıkları açarak yardım istediklerini gördüm ve bunun üzerine bu yazıyı hazırlamak istedim. Dilerseniz derhal konumuza geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabilir ve kendi telefonlarınızda işlemleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

Telegram’a Katıldı Bildirimi Nedir ?

Kişilerinizde yani rehberinizde kayıtlı olan herhangi bir telefon numarası telegram uygulamasını kullanmaya başladığında sistem size otomatik olarak bir bildirim göndermektedir. Bildirim direk olarak mesajlar kısmına düştüğü için kullanıcıları bazen rahatsız edebilmektedir ki bu durum için birazdan işlemleri anlatacağız.

Telegram’a Katıldı Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

Telegram uygulaması içerisinde bu işlemleri uygulamak çok basit bir şekilde gerçekleşmektedir. Lafı daha fazla uzatmadan adımlarımıza geçerek bizleri hangi işlemlerin beklediğine göz atabiliriz.

  1. İlk olarak Telegram uygulamasını açıyoruz.
  2. Sağ alt bölümden Ayarlar kısmına tıklıyoruz.
  3. Buradan Bildirim ve Sesler bölümüne giriyoruz.
  4. Açılan ekrandan Yeni Kişiler bölümünü Pasif durumuna getiriyoruz.

Bu işlemler sonucunda artık telegram uygulamasını birisi indirmiş olduğunuzda sizlere anlık olarak bildirim veya mesaj gelmeyecektir.

Bu şekilde bir bildirim kapatma yaptığınızda tabii ki de normal mesaj bildirimleriniz asla etkilenmeyecektir. Bu yaptığımız işlem ile birlikte sadece telegrama yeni kişi katıldığında bildirim alma olayını kapatmış oluyoruz ki bu durum hemen hemen her telegram kullanıcısını sinir eden bir durum olduğu için bu şekilde bir yazı paylaşma gereği duydum. Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilir ve ayrıca telegram kullanımı ile alakalı da yorumlarınızı yazmayı unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın