Telegram’da Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?

Telegram’da Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?

Son zamanların en popüler mesajlaşma uygulamarından birisi olan telegram, aldığı güncellemeler ile birlikte kullanıcıların istekleri doğrultusunda ilerlemektedir. Bu yazımızda sizler için internet dünyasının popüler sorularından olan telegram numara gizleme, telegram numara gizleme nasıl yapılır, telegram grubunda numara gizleme gibi soru başlıklarını bu yazı başlığı altında toplayarak kolayca cevaplayacağız. 


Bildiğiniz üzere telegram daha önceden de genel olarak oluşturulan gruplar için çok daha popüler olarak kullanılmaktaydı ki bu durumda o grup içerisinde bulunan herkes sizin telefon numaranızı kolayca görebilmekteydi. Bizlerde sizler için bu yazımızda telegram grup telefon numarası gizleme işlemini anlatarak kolayca gizliliğinizi korumanıza yardımcı olacağız.

Telegram’da Telefon Numarası Nasıl Gizlenir ?

  1. İlk olarak telegram uygulamasını açıyoruz.
  2. Açılan uygulamadan Ayarlar” bölümüne gidiyoruz.
  3. Buradan ise ”Gizlilik ve Güvenlik” kısmına tıklıyoruz.
  4. Açılan ekrandan ise ”Telefon Numarası” kısmına tıklıyoruz.
  5. Şimdi ise ”Telefon Numaramı Kimler Görebilir?” bölümünden “Hiç Kimse” kısmına tıklıyoruz.

Bu işlemleri tamamladığınız taktirde artık telegram gruplarında ve hesabınızı gören kişilerde telefon numarası gizlenmiş olacaktır.

 

Burada bizler seçenek olarak hiç kimse seçeneğini aktif ettik ki eğer telefon rehberinizde bulunan kişilerin görmesini istiyorsanız Kişilerim kısmını aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Gizlemiş olduğunuz telefon numaranızı yeniden aktif hale getirmek için ise yukarıda ki işlemleri aynı şekilde yapmanız gerekmektedir ve daha sonra ise hiç kimse olarak seçtiğiniz bölümü Herkes seçimi ile değiştirebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için telegram numara gizleme işlemini göstermiş bulunmaktayız ki umarım sizler için de faydalı bir yazı olmuştur. Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı yorumlarınızı yazarak bizlerle paylaşabilir ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın