Torrent İndirme Hızı Arttırma 2021 - Teknolobit
Blog

Torrent İndirme Hızı Arttırma 2021

Torrentler, internet dünyasında bulunan indirme işlemlerini en kolay ve basit hale getiren yöntemlerden birisidir. Bu yazımızda birçok kişinin istemiş olduğu torrent indirme hızı arttırma işlemini basit adımlarla sizlere paylaşmaktayız.

Oyunları, filmleri, büyük boyutlu video dosyalarını ve birçok uzantılı belgeyi tek bir kalıp halinde indirme olanağı sağlanan torrent aracında ilk öncelik hızlı bir indirme işlemi sağlayabilmektir.

Torrent kullanmak internet üzerinden bulunan bir çok indirme yöneticisi aracına göre çok daha hızlı bir deneyim yaşamak demektir. Ülkemizde son derece yaygın bir kullanım oranına sahip olan torrent hız arttırma yazılımları, her ne kadar yasak olsa da belge transfer süreci için harika bir işlem kolaylığı sunmaktadır. Bu yazımızda sizlere torrent indirme hızı arttırma başlığı altında indirdiğiniz tüm dosyaları en kolay ve basit bir şekilde indirme seçeneklerini sunacağız.

Torrent İndirme Hızı Arttırma Yöntemleri

Torrent indirme yazılım araçlarında genel olarak incelediğimizde program dahilinde bir hızlandırma söz konusu değildir. Fakat sizlere vereceğimiz bir kaç çözüm örneği ile birlikte indirme yaptığınız torrent dosyasını bir tık daha hızlı indirme sağlayabileceksinizdir.

Görev Yöneticisi Ağ Kontrolü

Bilgisayar üzerinde çalışan bazı yazılımlar maallesef indirme görevi yaparak internetinizi ve bilgisayarınızı yavaşlatmaktadır. Bu durumda torrent indirme işlemi başlatıldığında görev yöneticisi bölümünden inceleme yaparak bu programları bulabilir ve engelleme yapabiliriz.

  • Bilgisayarımızdan Görev Yöneticisi bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Açılan pencerede bölümüne geliyoruz.
  • Buradan ise indirme yapan ve arka plan üzerinde internet kullanan programı seçerek kapatıyoruz.

Bu işlemleri yaptığınız taktirde artık internetiniz indirme işlemini kesecektir ve torrent hızlandırma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan bir sonraki yöntemimize geçiş yapalım.

uTorrent Kullanın, Başka Bir Program Kullanmayın

İnternet üzerinde onlarca torrent indirme programı bulunmaktadır ve birçoğu işe yaramamakla birlikte kötü bir indirme hızı bulunmaktadır. Orijinal torrent indirme programı uTorrent olarak geçmektedir ki buradaki link üzerinden indirme işlemi sağlayabilir ve windows cihazlarınıza kolaylıkla kurulum sağlayabilirsiniz.

Torrent Tarihi Eski Olmamalıdır

Birçok internet sitesi yeni upload yapmamak için kullanıcılara sundukları torrent dosyalarını eski arşivlerden bularak paylaşmaktadır. Eski üretilen ve geliştirilen torrent yazılımları güncel olmadıkları için maallesef çoğu zaman hatalı veya bozuk olabiliyorlar. Aynı şekilde indirme işlemi sürerken de çok yavaş bir süreç sizleri bekleyecektir.

Her Site Üzerinden Torrent İndirmeyin

Web sitelerinin birçoğu genel olarak sadece para kazanmaya odaklandığı için sundukları hizmetler kötü bir şekildedir. Özellikle indirme sitelerinde görülen açılan reklamlar gibi türler de birçok yöntem bulunmaktadır. Bir alana tıkladığınızda bilgisayarınıza inen otomatik torrent dosyasını bile yanlışlıkla kurabilir ve virüs kapma ihtimaliniz çok yüksektir. Bu problemleri yaşamamanız ve daha hızlı bir indirme hızı istiyorsanız bilinen belli başlı siteler üzerinden torrent indirme işlemini sağlayabilirsiniz.

Yukarıda tavsiyede bulunduğumuz çözümler genel olarak her kişini tavsiyesi ile aynı şekilde olacağını tahmin etmekteyim ki deneyerek yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yazımızın başında da söylediğim gibi torrent indirme hızını arttırma yöntemlerinde maallesef büyük bir hız artışı görme imkanınız düşük bir seviye olmakla birlikte bunun için herhangi bir hızlandırma programı, eklenti vs olmadığı için yöntemler haliyle kısıtlı bir şekilde gelmektedir.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına genel olarak hangi torrent dosyalarını indirdiğinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu