Torrent Tracker Nasıl Eklenir ? uTorrent Tracker Ekleme - Teknolobit
BlogYazılım

Torrent Tracker Nasıl Eklenir ? uTorrent Tracker Ekleme

İnternet üzerinde büyük dosya boyutunda olan tüm indirme işlemleri çoğu zaman bizlere indirme işlemi sırasında maallesef sıkıntı yaşatmaktadır ki bu durumda torrent, bizlere harika bir imkan sunmaktadır. Bu yazımızda sizler için torrent tracker nasıl eklenir, torrent tracker ekleme, utorrent tracker ekleme gibi soru başlıklarını cevaplayarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Bilgisayarlarımızda indirme işlemi sağlanırken genel olarak büyük boyutlu dosyalarda bir şüphe duymaktayız ki bu şüphenin en büyüğü internet bağlantım gittiğinde dosya iptali olur mu gibi soru başlıklarıdır. Torrent ile indirme sağladığınız taktirde bu durumdan kolaylıkla kaçınabilirsiniz diyebilirim. Torrent içerisinde bulunan indirme işlemleriniz bilgisayarınız kapansa dahi yeniden başlattığınız taktirde indirmeye devam edecektir ve tabii ki tarayıcılarınıza göre hızlı indirme yapma şansınız bulunmaktadır.

Torrent indirmek için bilgisayarlarınıza farklı torrent indirme programlarını kullanabilirsiniz ki bizler bu yazımızda örnek gösterimi yaparken uTorrent programını ele alarak gösterim yapacağız. Tracker denilen bir liste bulunmaktadır ki bu listeyi torrent indirme programımıza eklediğimiz taktirde hem hızlı bir indirme sağlayacağız, hem de indireceğiniz dosyaları daha sağlıklı indireceksinizdir.

[yazi ilgili_yazi_id=”3665″]

Torrent Tracker Nasıl Eklenir ?

Burada göstereceğim adımları uTorrent programı üzerinden göstereceğim. Genel olarak torrent indirmeleri bu program ile yapıldığı için sizlere de utorrenti kullanmanızı tavsiye etmekteyim.

  • “uTorrent” programımızı açıyoruz.
  • İndireceğimiz torrente tıklıyoruz.”
  • Aşağıda bulunan bölümden İzleyiciler” kısmına tıklıyoruz.
  • Burada bulunan boş alana sağ tuş” yapıyoruz ve izleyici ekle” diyoruz.
  • Açılan ekran üzerinden ise elinizde bulunan trackerları sırası ile yapıştırıyoruz ve uygula diyerek çıkıyoruz.

Bu işlemleri tamamladığınız taktirde artık indirme işleminize tracker ekleme işleminiz başarılı bir şekilde eklenmiş olacaktır.

Bu yazımızda sizler için uTorrent programı üzerinde indirme yapacağımız dosyalara kolaylıkla tracker ekleme işlemini gösterdim ki umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Torrent Tracker Ekleme [Görsel Anlatım]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu