Uber Yeniden Türkiye'ye Geliyor ! - Teknolobit
Haber

Uber Yeniden Türkiye’ye Geliyor !

Uber hakkında alınan son duyumlar ile birlikte yeni yılda uber ülkemizde yeniden hizmet vermeye başlayacak gibi gözükmektedir. İstinaf mahkemesi uber’e verilen cezanın haksız olduğunu düşünerek Uber engelini kaldırdı ve bu durum Uber sözcüsü tarafından doğrulanmıştır.

Ülkemizde 2019 yılı sonlarına doğru konuşulan ve birçok alanda sözü geçen konulardan biriside Uber Türkiye Engeli idi. Uber, dünyanın her bir yanında hizmet veren ve binlerce müşterisinin gönlünde taht kuran harika bir ulaşım aracıdır, fakat ülkemizde yaşanan bazı talihsiz olaylar sonunca Türkiye’ye Uber Erişim engeli geldiği için bu hizmetten men edilmişti. Fakat İstinaf mahkemesi verdiği yeni bir karar ile birlikte Uber Engelini ülkemizden kaldırmaya karar vermiş durumda.

Alınan bu yeni karar ile birlikte Uber Global Sözcüsü şu konuşmalarını sundu: Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul’daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz

Özellikle ülkemiz büyük şehirlerde Uber hizmet unsuru çok büyük önemler arz etmektedir. Ülkemizde erişim engeline kadar yaşanan sürede toplamda 4,5 milyon kişiye hizmet verildiği sunulan Uber’de, birçok şöför ise Uber şöförü olarak iş hayatına devam etmişti. Gelişen güncellemeler ile birlikte sizlere en kısa ve özet haberlerimizi paylaşamaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu