Ücretsiz Hosting ve Domain Nasıl Alınır ? (2021) - Teknolobit
İnternet

Ücretsiz Hosting ve Domain Nasıl Alınır ? (2021)

İnternet dünyasında web sitesi kurma işlemlerine yönelme, e-ticaret alanına olan yoğun girişim planları gibi birçok sektörel yaklaşım bulunmaktadır. Günümüzde birçok insan bu işi genel olarak para kazanmak amacı ile yaptığı için tek geçim yerleri olarak da burayı tercih etmektedirler. Sizlerde birazdan anlatacağım bedava domain ve bedava hosting alma işlemleri dahilinde kendinize harika bir site açarak kendinizi bu konuda çok daha iyi yerlere getirebilirsiniz. Aşağıda bulunan adımları takip ederek ücretsiz hosting ve domain alma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bir blog veya web sitesi açmak isteyen kişinin ilk olarak bir domain + hosting paketine sahip olmasına gerek vardır ki bunlar sitenin olmazsa olmaz denilen iki tane olayıdır. Bir tanesi sizin alan adınızı temsil eder (www.örnekalanadı.com) ki diğeri ise sitenizin barındırma olayını, bir nevi kurduğunuz sitelerin tüm dosya ve bilgilerini koruyarak size bir zemin kuracaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık sizler kurmak istediğiniz platform üzerinden web sitenizi kolaylıkla yöneterek istediğiniz gibi ayar vs yapabileceksinizdir.

Uzun zamandır ücretsiz domain veren siteleri ve ücretsiz hosting veren siteleri tek bir makale altında birleştirerek paylaşmak istiyordum ve sonunda işe koyularak bu yazıya giriş yaptım. İsterseniz hemen aşağıya paylaştığımız bilgilere geçerek bakalım hangi firmalara bize kolaylık tanıyor göz atalım.

En İyi Ücretsiz Hosting Veren 3 Firma

Hostinger.web

Hostinger.web sitesi Türk yapımı bir şirket olup uzun yıllardır birçok firma ve şahıs ile çalışan güvenilir hosting ve domain satan sitelerden bir tanesidir. Bu web sitemiz bizlere özellikle fiyatlar konusunda çok büyük bir yardım sağlamaktadır ki birçok hosting ve domain firmasına göre çok iyi paket fiyatlarının bulunduğunu söyleyebilirim.

Asıl konumuz olan ücretsiz hosting paketi bu sitemizde yer almaktadır. Buradaki linke tıklayarak web sitesine gidebilir ve ücretsiz hosting paket seçimi aşağı doğru mouseunuzu kaydırdığınız taktirde paneli göreceksinizdir. Sizden bir hesap oluşturmanızı isteyecektir ve devamında gerekli işlemleri kolaylıkla kendiniz bulacaksınızdır.

teknolobit.com

000Webhost

Bir diğer ücretsiz hosting paketi veren sitemiz ise yabancı olan 000webhost isimli bir hosting firmasıdır. Uzun yıllardır varlığını sürdüren ve kullanım kolaylığı ile panellerini harika bir şekilde hazırlayan bu şirketten gönül rahatlığı ile alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Buradaki linke tıkladığınızda ücretsiz hosting alma işlemlerini adım adım takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Buradaki en büyük avantajlarınızdan bir tanesi reklam yönünden olacaktır ki gerçekten tek bir reklam dahi aldığınız hosting çerçevesinde göremezsiniz. Kaliteli ve düzgün bir hosting firma listesi hazırlandığında verdiği emekler ve hizmetlerden dolayı listemize girebilmeyi başaran bir firmadır kendisi.

teknolobit.com

KaliteHost

Bir diğer ücretsiz hosting paketi sağlayan firmamız iste kalitehost oluyor. Türk yapımı bir şirket olması sebebi ile kullanım açısından zorluk çekmeyeceğiniz bir firma olacağını söyleyebilirim. Bu firma üzerinde aynı şekilde hiç para ödemeden hosting paketi alabilme imkanınız bulunmaktadır fakat bu hosting firmasının şöyle bir koşullandırması bulunmaktadır ki .com, .net, .org alan adınız olması durumunda size bir hosting verebilirim diyor. Yani en basitinden eğer elinizde .shop gibi alan adı bulunuyorsa direk 1 veya 2. önerdiğimiz hosting firmalarına göz atabilirsiniz.

KaliteHost üzerinden de ücretsiz hosting alma işlemleri gayet basit bir mantıkla çalışmaktadır. Sizlerde hemen buradan paket almak isterseniz buradaki linke tıklayarak hızlıca giriş yapabilir ve kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Ayrıca bkz: teknolobit.com

Bu yazımızda sizlere hemen hemen birçok kişinin güvenerek kullanmış olduğu ve güvenilir denilebilecek 3 tane ücretsiz hosting sağlayan firmayı paylaşmaktayız. Bunun yanı sıra birçok kişi ücretsiz hosting ve domain alma gibi sorularda sormakta fakat maallesef domaini ücretsiz almak şuanlık çok zor veya öyle bir şey yok diyebilirim. Bazı firmalarda bazen kampanyalar vs olmakta ki ancak o zamanı ve kampanyadan haberdar olmanız doğrultusunda ücretsiz bir domaine sahip olabilirsiniz. 

Ücretsiz hosting paketleri genel yapı itibarı ve parasız olmasından kaynaklı olarak güvensiz ve fazla işe yaramayacak türdedirler. Ancak test yapmayı düşünüyorsanız, bu işe giriş yapacaksanız başlangıç olarak sizleri belli bir yere kadar idare edecektir fakat belli bir zaman sonra sizlerde ücretli hosting almaya başlayacaksınızdır. Aşağıya yorum kısmına sizlerin de kendi kullanmış olduğu hosting şirketlerini yazarak bizlerle paylaşabilir ve bilgilendirme yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu