USB Device Over Current Status Detected Hatası Çözümü - Teknolobit
Yazılım

USB Device Over Current Status Detected Hatası Çözümü

Masaüstü bilgisayarlar özellikle oyun oynayan kişilerin olmazsa olmazlarından diyebiliriz. Bildiğiniz üzere masaüstü sistemler laptoplara göre çok daha performanslı olduğu için tercih edilme noktasında daha fazla seçim yapılmaktadır.

Son zamanlarda birçok pc kullanıcısının başına gelen bir hata olan usb device over current status detected hatasını sizler için bu yazımızda çözüme kavuşturarak sizlerin bilgisayarlarınızı sorunsuz olarak kullanmanıza yardımcı olacağız. Bu hata genel olarak bilgisayarlarınızın işletim sistemi olan windows’un usb bellek bölümünde herhangi bir hatayı veya sorunun olduğu belirtmesi için sizlerin karşınıza çıkmaktadır.

USB Device Over Current Status Detected Çözümü

Bilgisayarınızın BİOS Kısmını Güncelleyin

Burada almış olduğunuz hatanın en büyük kaynaklarından birisi biosunuzun güncel olmaması olabilir ki bu durum maallesef sadece bu hatayı değil, bilgisayarınızın daha az performans ile çalışmasını sağlayacaktır.

Bilgisayarınıza Bağlı USB Girişlerini Çıkarın

Öncelikle bilgisayarınıza bağlı olan tüm usb aygıtları (klavye, mouse, flashbellek) çıkarın ve tek tek girişlere takarak bilgisayarınızı açmayı deneyin. Eğer bilgisayarınızın hangi usb portuna aygıtı taktığınızda bu hatayı alırsanız o girişte bir sıkıntı var demektir.

Bilgisayar üzerinde almış olduğunuz Usb device over current status detected hatası, usb portları üzerinde ki hatayı temsil ettiği için genel olarak gözlemlerinizi kasanızın veya laptobunuzun usb girişlerine yapmanız gerekmektedir. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle görüşlerinizi hızlıca paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu