Usb Kısayol Virüsü Temizleme [Çok Basit Adımlar] - Teknolobit
Yazılım

Usb Kısayol Virüsü Temizleme [Çok Basit Adımlar]

USB bellekler, internet dünyasının olmazsa olmaz harika araçlarından bir tanesidir. Bilgisayarlarımızda usb bellek ile alakalı sık karşılaştığımız bir hata, virüs sebebi olan usb kısayol virüsü maallesef can sıkıcı bir durumdur. Genel olarak bu tür kısayol virüsleri hem bilgisayarınızı risk altında tutar, hem de genel olarak takıldığı başka bir bilgisayara bulaşarak yaygınlığını sürdürmektedir.

Birkaç gün önce başıma gelen bir olay olduğu için ve çözüm yollarını araştırarak kendi bilgisayarıma deneme yaptım ki olumlu sonuç ile karşılaştım. Bu yazımızda sizler için usb kısayol virüsü temizleme, usb kısayol virüsü, usb kısayol virüsü temizleme programı, usb kısayol virüsü bilgisayardan nasıl temizlenir sorularını cevaplayarak kolayca işlemleri göstereceğiz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan bizleri hangi adımların beklediğine göz atabilir ve işleme geçebiliriz.

Usb Kısayol Virüsü Temizleme 

  1. İlk olarak buradaki link üzerinden UsbShow 3.0  programını bilgisayarımıza indiriyoruz.
  2. Daha sonra ise bilgisayarımıza .NET Framework 3.0 yazılımı indirerek kurulumlarını tamamlıyoruz.
  3. Şimdi ise UsbShow 3.0 programını açıyoruz.
  4. Usb Belleği ise bilgisayarımıza takıyoruz.
  5. Sağ bölümden Usb Bellek (F) seçiyoruz.
  6. USB Show butonuna tıklıyoruz.
  7. Tarama bittikten sonra hepsini seçerek Sil butonuna tıklıyoruz.

Silme işlemi bittikten sonra artık usb bellek kısayol virüsü temizleme işlemi bitmiş olacaktır. Burada anlattığımız işlemler sizlerin sadece usb bellek içerisindeki kısayol virüsünü temizlemeye yaramaktadır ki aksi taktirde bilgisayarınız içerisindeki virüsü başka bir antivirüs programı ile tam temizleme yaparak kurtulabilirsiniz.

Genel olarak bu tür durumlarda araçlarınızın teyipleri, usb taktığınız telefonlar vs çalışmayarak hata vermektedir ki bu durumdan bu işlemleri kolayca yaparak kurtulmuş olacaksınızdır. Kısayol virüsünün bir daha bulaşmaması için en iyi işlem flaşınızı başka bir bilgisayar ve telefona takmamaktadır ki bu tür işlemlerle uğraşmamanız içindir. Sizlerde hemen aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu