uTorrent "Sistem Belirtilen Yolu Bulamıyor" Hatası Çözümü - Teknolobit
BlogYazılım

uTorrent “Sistem Belirtilen Yolu Bulamıyor” Hatası Çözümü

uTorrent, internet üzerinde bulunan yüksek dosya boyutlu oyun ve programları tek bir parça halinde hızlı indirme yapmanızı sağlayan harika bir yazılımdır. Bu yazımızda sizler için utorrent sistem belirtilen yolu bulamıyor, sistem belirtilen yolu bulamıyor, torrent belirtilen yolu bulamıyor gibi soru başlıklarını tek bir başlık altında toplayarak bilgilendireceğiz.

Genel olarak indirme yaparken eğer dosya boyutu büyükse oyun siteleri indirme linklerinin yanına ayrıca birde torrent indirme linki bırakmaktadır ki bu sayede indirmiş olduğunuz oyunu çok daha güvenli ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Yukarıda bahsetmiş olduğum problem ise internet üzerinde bir hayli araştırmama lazım açıkçası birçok kişinin bilmediğini gördüm fakat bir kaç tane çözüm yolu olabileceğini söyleyenler olduğu için sizlerle paylaşmak istedim. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan adımlarımıza geçerek bizleri hangi işlemlerin beklediğine göz atabiliriz.

uTorrent “Sistem Belirtilen Yolu Bulamıyor” Çözümü

Klasör Seçeneğini Değiştirin

uTorrent programını kullanırken bu hata anlaşılacağı üzerine sistem kaydetme yerleri ve indirdiğiniz torrentin sisteme alınması ile alakalı olduğu için klasör ayarlarından birkaç ayar yapmanız gerekmektedir.

  • uTorrent programımızı açıyoruz.
  • Açılan ekrandan Ctrl + P tuş kombinasyonu ile ayarları açıyoruz.
  • Buradan ise Klasörler bölümüne tıklıyoruz.
  • Şimdi ise Yeni İndirmeleri Yerleştir”, “Tamamlanmış İndirmeleri Taşı” ve “only move from the default download directory” yazılarının tikini açıyoruz.
  • Tikleri açtıktan sonra her ikisisin de sağında bulunan üç nokta bölümü açılıyor, oraya tıklayarak veya klasörüne yeni bir klasör açarak her ikisine de aynı klasörü seçiyoruz.
  • Uygula diyerek ekranı kapatıyoruz.
  • Şimdi ise torrenti başlat dediğiniz de yine aynı hatayı verecektir.
  • Hata veren torrente sağ tuş yapıyoruz ve Gelişmiş > İndirme Yerini Belirleyin > Az önce açmış olduğunuz klasörü seçin ve tamam diyerek onaylayın.

Bu işlemleri tamamladığınız taktirde artık indirme işleminiz başlamış olacaktır ve kolayca torrentinizi bilgisayarınıza indirebileceksinizdir.

Anlatımım metin olarak olduğu için yukarıda ki adımlar biraz sizlere karmaşık gelebilir fakat kolay ve işe yarayan bir çözüm olduğu için mutlaka denemenizi önermekteyim. Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilir ve tabii ki bizlerin de bu konuda bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu