Video Boyutu Küçültme Programları | 2022 - Teknolobit
Yazılım

Video Boyutu Küçültme Programları | 2022

YouTube gibi video izleme platformlarının kullanım oranı gittikçe artmaktadır. Tabi ki sadece video izlemek için değil, video yükleme işlemlerinde de yoğun bir ilgi olduğunu görmekteyiz. YouTube’a atmış olduğumuz videoların boyutları bazen büyük boyutlu dosyalar olabiliyor. Bu sebepten dolayı da videolar yavaş olarak yüklenmektedir.

Birçok kişinin video boyutunu küçültme programları gibi araştırma yaptıklarını gördüm. Bunun üzerine bir araştırma yaptım ve gerekli adımları uyguladım. Testlerimi yaptığımda aldığım sonuçlar gayet olumlu yöndeydi. Bu sebepten dolayı da sizlerle bu yöntemi paylaşmak istedim. Bulduğum programlar tamamen ücretsiz ve stabil bir şekilde çalışmaktadır. Kolaylıkla video boyutu küçültme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan adımlarımıza geçerek bizleri nelerin beklediğine göz atabiliriz.

Video Boyutu Küçültme Programları

Yazılım üreticileri, insanların teknoloji alanında eksikliklerini tamamlamak için harika programlar üretmektedir. Bu programlardan bazıları da video boyutu küçültme olarak işe yaramaktadır. Günümüzde birçoğumuz bol bol videolar çekmekteyiz. Peki bu videoların boyutları ne kadar büyüklükte? Cevap vermek gerekirse en kısa video bile artık HD kalitelerde 100 mb boyutundan başlıyor. İşte tam burada video boyutu küçültme programı devreye giriyor. Sizler için bulduğum ve önermek istediğim programlara geçiş yapabiliriz.

Handbrake

Handbrake
Handbrake

Listemizin ilk sırasında Handbrake programına yer vermek istedim. Günümüzde birçok kişi video boyutu küçültme dendiğinde handbrake ismini aklına getirmektedir. Piyasanın en eski ve sağlam yazılımlarından bir tanesidir. Özellikle YouTube kanallarına video yüklerken yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Program benim de kullandığım ve memnun kaldığım bir yazılımdır. Kalite kaybetmeden video boyutu küçültme olarak gerçekten de hakkını veren bir programdır. İçerisinde yer alan onlarca farklı ayar ile birlikte videolarınızı küçültebilirsiniz. Bunların yanında da videoya altyazı ekleme, kapak fotoğrafı belirleme gibi birçok farklı seçeneklerin de yer aldığını görmekteyiz.

Moo0

Moo0
Moo0

Listemizin ikinci sırasında ise Moo0 isimli program bizleri karşılamaktadır. Uzun zaman önce kullandığım ve işe yarayan bir programdı. Şuan ufak bir inceleme yaptığımda tasarımsal ve işlevsel olarak büyük farklılıkların yer aldığını görmekteyim. Moo0 programı ile videolarınızın boyutlarını küçültebilir, yeniden boyutlandırma yapabilirsiniz. Basit ve sade bir yapıya sahip olan bu program kullanım olarak son derece basittir. Orijinal videonuzu değiştirmeden yeni bir kopya hazırlamaktadır. Yazılımın en büyük avantajlarından birisi de video boyutunu sizlerin belirleyebilmenizdir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, MB boyutu küçüldükçe kalitenin de bir o kadar azalacağıdır.

Any Video Converter

Any Video Converter
Any Video Converter

Piyasaya her ne kadar geç girsede, popüler video boyutu küçültme programlarından birisidir. Kullanıcıların tam olarak istedikleri özelliklere sahip olan bu program, videoları herhangi bir biçimde serbest olarak dönüştürmeyi sağlamaktadır. Tabi bunun yanında videoların da kalitesini bozmadan video boyutunu küçültmektedir. Program Türkçe dil desteği sağlamaması nedeniyle, Türklerden -1 puan ile başlamış durumda. Fakat program basit olduğu için kullanırken zorluk çekmeyeceksinizdir.

Freemake

Freemake
Freemake

Kullanıcıların yoğun bir ilgi göstermiş olduğu programlardan birisidir. Freemake video boyutu küçültme programı listemizin ikinci sırasında bizleri karşılamaktadır. Program aslında 2 farklı hizmeti isteğe göre sunmaktadır. Hizmetin bir tanesi video düzenleme iken diğeri ise video boyut küçültme programıdır. 4K kaliteye kadar videoların küçültülmesini sağlayan bu program, işinde son derece başarılı bir şekilde çalışmaktadır.

Fastreel

Listemin sonunda ayrıca online video boyutu küçültme programını da dahil etmek istedim. Herhangi bir program veya yazılım kurmadan kolaylıkla işlemlerinizi halledebilirsiniz. Fastreel ile birlikte bu adım çok daha basit bir hale gelmektedir. Videoların boyutlarını tek tuş ile birlikte küçültmeye başlayabilirsiniz. Benimde daha kısa boyutlu videolarda kullandığım ve memnun kaldığım bir sistemdir.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Video Boyutu Küçültme Programları ile alakalı paylaşımda bulunmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren makale türü olmuştur.

Aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu