Video Boyutu Nasıl Küçültülür ? - Teknolobit
Yazılım

Video Boyutu Nasıl Küçültülür ?

İnternet dünyasında binlerce insan videolarını çekerek youtube, instagram, facebook gibi birçok farklı sosyal medya platformuna yüklemektedirler. Gün geçtikçe gelişen telefonlar, kameralar, video araçları vs kaliteli çektikleri için maallesef boyut olarak eski video türlerine göre bir hayli fazla yükselmektedirler. İnternet ortamında dolaşırken birçok kişi video boyutunu nasıl küçültebilirim ? gibi sorular sorduğunu gördüm ve bende basit bir yöntem ile bu işlemi sizlere anlatmak istiyorum.

Birazdan anlatacağım video küçültme yöntemi işlemi videonuzun kalitesini gözle görülmeyecek bir şekilde düşürecektir ki bu durumu dediğim gibi siz bile fark etmeyebilirsiniz. Aslında kalite düşüklüğü programı kullanırken tamamen sizin elinizde olmaktadır ki kalite her ne kadar düşerse video boyutu ekstra olarak o kadar düşecektir. Dilerseniz lafımızı daha fazla uzatmadan asıl konu olan video boyutu küçültme yöntemine geçerek bizleri hangi işlemlerin beklediğine göz atabiliriz.

Video Boyutu Küçültme Programı

Moo0 

Bu program sayesinde bilgisayarımızda bulunan tüm videoları en basit ve hızlı şekilde boyutlarını küçülterek daha küçük bir kaplama alanı oluşturma işlemini yapabileceğiz. Programı kullanma hakkında sizlere liste halinde özet geçerek yardımcı olmak istiyorum.

  • İlk olarak buradan programımızı indiriyoruz.
  • Programın kurulum işleminden sonra açma işlemini gerçekleştirin.
  • Açılan ekran bölümünde sol kısma küçültmek istediğiniz videoyu sürekleyerek bırakın.
  • Daha sonra ise yukarıda bulunan video boyutu kısmına bir değer girin. (örnek olarak: video boyutu 500 mb ise sizler oraya 250-300 yazabilirsiniz)

Sürükleme işleminden sonra derhal video boyut küçültme işlemi başlayacaktır ve bildirim ile bittiğinde sizleri uyaracaktır. Video boyutu kısmına özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir ki örnek olarak 1GB olan videoyu 100-200 mb yazarak küçültmeye çalışmayın, aksit taktirde çok büyük video kalite kaybı yaşayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu