Watchdog.sys Mavi Ekran Hatası Çözümü - Teknolobit
Blog

Watchdog.sys Mavi Ekran Hatası Çözümü

Oyun oynarken birçok sebepten kaynaklı olarak bilgisayarlarımız arıza noktasına gelebilmektedir. Bu yazımızda ise son zamanlarda karşılaştığımız Watchdog.sys hatası çözümü paylaşmak istedim ki umarım sizler için faydalı ve bilgili bir yazı olacaktır. 

Forum içerisinde dolaşırken Battlefield 3 oynarken bir arkadaşımız bu hatayı aldığını ve çözüm yolu aradığını gördüm. Çözüm yollarını ise ufak bir araştırma yaparak buldum. Watchdog.sys hatası aslında bilgisayar için büyük ve sorunlu bir hata değil. Çözüm yolunun ise basit olduğunu aşağıda bulunan adımları takip ettiğinizde anlayacaksınızdır.

Watchdog.sys, bilgisayar işletim sistemi ile ekran kartının arasında bulunan bir bağ olarak adlandırabiliriz. Genel olarak arasındaki ilişkiyi sağlayan bir sürücü diye tanımlama yapabilirim. Dilerseniz çözüm yollarına kısaca göz atabilir ve kolaylıkla sizlerde bu işlemi sağlayabilirsiniz.

Watchdog.sys Mavi Ekran Hatası Çözümü

  • Bilgisayarınızda bulunan DirectX yazılımını mutlaka güncelleme yapmalısınız.
  • Ekran kartınızın son sürüm olmasına dikkat edin.
  • Bilgisayar içerisinde bulunan Codec paketlerini (GOM, VLC vb) silin ve K-Lite Mega Codec Pack yazılımını kurun.
  • Flash Player‘ı internet üzerinden indirerek güncelleyin.
  • Bilgisayarınızda güncelleme olup olmadığını kontrol edin, eğer varsa mutlaka yapın.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra Watchdog.sys hatası %90 olarak çözülmüş ve oyunlarda bu tür sıkıntı ile karşılaşmamış olacaksınızdır.

Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve kolaylıkla bizlerle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizleri Facebook ile Twitter hesaplarımızdan takip ederek kolaylıkla sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Ayrıca Bkz:

En iyi Araç Kamerası Tavsiyeleri
En iyi Wi-Fi Güçlendirici Tavsiyeleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu