WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir ?

 WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir ?

Günümüz internet ortamında en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması whatsapp,almış olduğu güncellemeler ile birlikte son zamanlarda maallesef kullanıcıların dilinden düşmemektedir. Getireceği gizlilik politikası ile birlikte kullanıcıların bilgilerine erişim için onay isteyen Mark Zuckerberg, şuan da resmi bir açıklama yapmış durumda değil ve tabii ki ziyaretçi kaybetmeye devam etmektedir.


Gizlilik politikası nedeniyle insanlarda haliyle whatsapp silme konusunu araştırmak istiyor ve adım adım takip ederek işlemleri uygulamak istiyor. Bizlerde sizlere yardımcı olabilmek adına bu yazımızda whatsapp hesap silme işlemini göstereceğiz ve en basit yol ile hesabınızı tamamen silmenize yardımcı olacağız. Dilerseniz daha fazla lafı uzatmadan konumuza geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

WhatsApp Hesap Silme İşlemi

  1. İlk olarak cihazımızdan WhatsApp uygulamasına giriş yapıyoruz.
  2. Uygulama içerisinden Ayarlar bölümüne tıklıyoruz.
  3. Bu bölümden ise Hesap seçeneğine tıklayalım.
  4. Buradan ise Hesabımı Sil kısmına tıklıyoruz.
  5. Sizden cep telefon numaranızı isteyecektir ve emin olduğunuzda numaranızı oraya girerek onay verme işlemini gerçekleştirin.

WhatsApp Hesap Silme [Görsel Anlatım]

 

Bu işlemler sonrasında WhatsApp Hesap Silme işlemi tamamdır.

Gördüğünüz üzere birkaç seçenek ile birlikte kullandığınız numaranızın whatsapp hesabını kolaylıkla silebilirsiniz. Bu işlem için tabii ki ilk olarak kendi whatsapp numaranız ile giriş yapmanız gerekmektedir ki aksi taktirde numarayı girdiğiniz kabul etmeyecektir.

Hesap silme işlemi tamamladıktan sonra sohbetleriniz, sohbet yedekleri, senkronizasyon yapılmış resimler gibi tüm whatsapp bilgileriniz tamamen silinecektir ki lütfen silmeden önce sohbetlerinize göz atmayı unutmayın. Bu yazımızda whatsapp silme işlemi hakkında bir yazı paylaştık ve umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı yorum ve görüşlerinizi yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın