Whatsapp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar | 2023 - Teknolobit
BlogMobil

Whatsapp Yerine Kullanılabilecek Uygulamalar | 2023

WhatsApp haricinde ücretsiz, kullanım kolaylığı ve güvenli mesajlaşmayı sağlayan uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamaları hiçbir ücret ödemeden cihazınıza indirip kullanabilirsiniz. Çoğu akıllı telefon kullanıcısı WhatsApp’ı daha çok kullansa da en az WhatsApp kadar başarılı onlarca alternatif var. Bu alternatifleri sizler için derledik.

Whatsapp Yerine Ne Kullanabilirim:

Whatsapp yerine en güvenilir uygulama hangisi? Bu sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Telegram

Telegram Nasıl Bir Uygulama?
Telegram Nasıl Bir Uygulama?

2013 yılında kurulan, günümüzde en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisidir. WhatsApp’ın en büyük rakibi olarak görülmektedir. Gizlilik ve güvenlik konularına oldukça önem veren bu uygulamada uçtan uca şifreleme teknolojisi bulunur. Bunun dışında, sesli ve görüntülü arama da yapılabilir. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan Telegram, kullanımı oldukça basittir. Uygulama üzerinden yaptığınız sohbetler diğer uygulamalar arasında bağlantılıdır. Fotoğraf, video, mesaj, dosya, çıkartma ve emoji göndermenize imkan tanıyan uygulamada 200 bin kişiye kadar grup desteği yer alır.

Aynı zamanda WhatsApp grup ismi önerileri içeriğimize de bakmanızı önermekteyim.

Bip

BİP
BİP

Turkcell tarafından kullanıma sunulmuştur. Halk arasında Yerli WhatsApp olarakta bilinir. Anlık mesajlaşma uygulaması BiP üzerinden diğer kullanıcılar ile güvenli bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Uygulama üzerinden sesli mesaj, dosya, fotoğraf, video veya konum gönderme imkanı da sağlıyor. Bu uygulamada görüntülü sohbet yapma özelliği de mevcuttur. Ancak 15 kişiyle sınırlıdır. Dikkat çekici bir diğer detay ise, kaybolan mesaj özelliğidir. Okuduğunuz mesajları veya resimleri otomatik olarak silebiliyor. Sadece internet bağlantısı ile değil, Bluetooth ile de insanlarla iletişim kurma olanağı sağlıyor.

Viber:

Viber
Viber

WhatsApp’ın en güçlü rakiplerinden birisi olan Viber, mesajdan göndermekten daha çok sınırsız sesli ve görüntülü arama özelliği ile ön plana çıkıyor.  WhatsApp’ta konuşma süresi 5 dk ile sınırlıdır. Kullanımı kolaydır. Bu sayede sevdiklerinize emoji, resim, çıkartma dilediğiniz mesajları gönderebilirsiniz. Mesajlaşma grup sayı kapasitesi 250 ye kadar çıkabiliyor. 

WhatsApp, ortaya çıkmadan önce, Skype uygulaması en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisiydi. Bir çok kişi kaybolup gideceğini düşünürken konumunu hala korumaya devam ediyor. Mesajlaşmanın yanı sıra görüntülü konuşma özelliği ile ön plandadır. Ayrıca Skype üzerinden emoji, sesli mesaj, fotoğraf veya video gönderebilirsiniz.

Bir diğer içeriğimiz olan En Kolay Rehber Yedekleme Yöntemi içeriğimize de göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu