Windows 10 Şifre Koyma Yöntemi [Programsız]

 Windows 10 Şifre Koyma Yöntemi [Programsız]

Kullandığınız işletim sistemi windows 10 ise ve bilgisayarınız açılırken sizden başka kimse erişim sağlamamasını istiyorsanız bu yazımızı okumanız gerekmektedir. İnternette gezinirken kullanıcıların güvenlik alanında isteklerinin arasında windows 10 parola koyma olduğunu gördüm ve derhal sizlere güzel bir yazı ile paylaşım yapmak istedim.


Bilgisayarlarınız sizler için önemli bir veri kaynağıdır ki bizlerde de dahil binlerce kişi bilgisayarlarına özel dosyalar, resimler, videolar gibi birçok belgeyi kopyalama yaparak saklamaktadırlar. Bilgisayar çalınma gibi durumlarda problem yaşamamanız için sizlere bilgisayar açılışa şifre koyma işlemini kısa ve özet bir şekilde anlatacağız.

Windows 10 Şifre Koyma İşlemi

  • Windows 10 işletim sistemli bilgisayarımızı açıyoruz ve başlat bölümüne tıklıyoruz.
  • Buradan ise sol kısımda bulunan hesap kısmına tıklıyoruz.
  • Buradan ise açılan kısımdan hesap ayarlarını değiştir seçeneğine tıklayarak yeni ekran penceresinin açılmasını bekliyoruz.
  • Sol kısımda bulunan bölümden ise oturum açma seçenekleri yazan menüye tıklıyoruz.
  • Açılan kısımdan ise orta kısımda bulunan parola bölümüne tıklayarak ekle butonuna tıklıyoruz.
  • Ekle butonuna tıkladıktan sonra açılan pencerede sizden şifrenizin ne olması sorulmaktadır, buraya şifrenizi yazarak ileri diyoruz.

Bu adımları tamamladıktan sonra artık bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda veya açılış yaptığınız taktirde bilgisayarınız parola isteyecektir. Çok kolay ve basit adımlarla bu işlemleri anlattığımız şekilde yaptığınız zaman sorunsuz bir şekilde şifre koyma işlemi başarılı olacaktır. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına bu adımları deneme yaptıysanız bizlerle birlikte paylaşabilir ve bilgi akışını sağlayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın