Ekran Kartı Güncelleme Nasıl Yapılır? - Teknolobit
Yazılım

Ekran Kartı Güncelleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarlar üretim aşamalarında markaların anlaşmaları nedeni ile ürettikleri parçalar farklı marka ve modelleme olarak bizleri karşılamaktadır. Bir bilgisayarın hem dizüstü hem de masaüstü olarak kullanımda performans olarak değerlendirilme yapılırken en önemli özelliklerinden birisi de ekran kartı güncelleme özellikleridir.

Ekran kartları dünya üzerinde farklı marka ve modellere sahip olmakla birlikte insanlarda bu konuda ayrılarak herkesin desteklediği farklı belli başlı modeller bulunmaktadır. Bizlerde sizlere bu ekran kartlarının daha performanslı olmasını sağlayabilmek adına güncelleme işlemini göstereceğiz. İşlemleri windows işletim sistemi olan herkes kolayca uygulayabilir ve bilgisayarlarını daha iyi ve performanslı hale getirebilirler.

Sizlerde aşağıda bulunan adımları eksiksiz bir şekilde takip ettiğinde kolayca ekran kartı yükseltme adımlarına ulaşmış olacaksınızdır. 

Ekran Kartı Update Adımları

  • İlk olarak masaüstünden Bilgisayarım dosyasına sağ tıklayın ve özelliklere basın.
  • Daha sonra sol kısımda bulunan Aygıt Yöneticisi kısmına tıklayın.
  • Açılan ekranda bulunan Görüntü Bağdaştırıcısı bölümüne tıklayın.
  • Aşağıya gelen ekran kartı adına sağ tuş yapın ve güncelleme denetleye tıklayın.
  • Güncelleme ekranında otomatik olarak güncelleme aranacaktır ve eğer var ise kurulum kendi kendine tamamlanarak işlem bitecektir.

Görsel Anlatım | windows 7

Bu işlemleri tamamladıktan sonra ekran kartı nasıl güncellenir tamamlanacaktır ve bilgisayarınız performans olarak özellikle oyun alanında çok daha performanslı bir hale gelecektir. Genel de bu işlem için programlar kullanılıyor fakat konu sadece ekran kartı olduğu için bu tür kısa bir işlem ile otomatik olarak güncelleme yapabilme imkanınız bulunmaktadır.

Güncelleme işlemi tabii ki sadece ekran kartı ile olmayıp bilgisayarların driver yazılımlarını güncelleme işlemi ile de daha performanslı bir hale gelmektedir. Sizlerde aşağıda bulunan konuya tıklayarak driver güncelleme nasıl yapılır sorusuna cevap bulabilir ve işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

Ayrıca bizleri facebook ve twitter hesaplarımızdan takip ederek sosyal medyadan hızlıca paylaşımlarımıza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu