Wordpress Facebook Yanlış Resim Sorunu Çözümü - Teknolobit
Wordpress

WordPress Facebook Yanlış Resim Sorunu Çözümü

WordPress üzerinde paylaşmış olduğumuz yazıların ve sayfaların google üzerinde üst sıralara çıkmasını istediğimiz için sitemize ufak seo çalışmaları yapmak isteriz. Bunların başında sosyal medyada paylaşma fikri bizleri karşılamaktadır. Bu yazımızda sizler için wordpress yanlış resim çıkma sorununu çözmeye çalıştık. 

Özellikle insanların linkler ile etkileşimde bulunduğu platformlardan birisi olan facebook, webmasterların kullandığı büyük seo araçlarından birisidir ki başta biz dahil olmak üzere binlerce kişi kullanmaktadır. WordPress üzerinde yaşanan problemlerde biriside facebook üzerinde paylaştığınız bazı yazıların resimleri maallesef o içerik ile alakalı olmayıp ya hiç çıkmaması ya da çıktığı halde başka bir resim önizlemesidir. 

Forum gibi alanlarda birkaç kişinin wordpress facebook yanlış görsel çıkıyor gibi başlıklar dahilinde konu açtıklarını gördüm. Bu durumun çözümünü bildiğim için bu şekilde sizlerle paylaşmak istedim. Genel olarak burada sizlerle paylaştığımız yöntem mutlaka işe yarayacak olan çözüm yollarıdır. 

Wordpress Facebook Paylaşımında Yanlış Resim Çıkması Çözümü

 

Çözüm 1
  • İlk olarak developers.facebook.com/tools/debug adresine giriş yapıyoruz.
  • Yanlış çıkan yazımızın linkini orada bulunan boş alana yapıştırıyoruz ve sağdaki debug butonuna tıklıyoruz.
  • Daha sonra orada bulunan Scrape Again butonuna tıklıyoruz ve işlem tamamdır.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz anda artık o yazınızın facebook üzerinde paylaşımlarında doğru resim ve önizlemesi karşınıza çıkacaktır. Basit bir site bağlantısı problemi olduğu için çözümü de bu şekilde basit bir yöntemdir.

Çözüm 2
  • İlk olarak Yoast Seo eklentisi üzerinden Sosyal bölümüne gelelim.
  • Daha sonra üst kısımdan Facebook seçeneğine tıklayın.
  • Open Graph Meta verisi ekle seçeneğini etkinleştirin ve çıkın.

Bu ikinci çözümümüzde ise yoast seo eklentisi kullanan kişiler ikinci bir eklenti vs kullanmadan kolaylıkla bu işlemi gerçekleştirebilirler. Bu seçeneği aktifleştirdikten sonra bir önbellek temizleme vs yaptığınızda taktirde daha iyi çalışacağını söyleyebilirim.

Bu işlemler ardından artık sitenizin yazıları facebook üzerinde ki paylaşımlarda doğru önizleme ve resimleri paylaşacaktır. Sizlerin de bu işlemler için kullandığı farklı yöntem, eklenti bulunuyorsa aşağıda bulunan yorum kısımlarına yazarak bizlerle birlikte paylaşabilirsiniz.

Ayrıca bkz: Sesi yazıya çevirme programı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu