WordPress Facebook Paylaşımında Yanlış Resim Çıkma Sorunu Çözümü

 WordPress Facebook Paylaşımında Yanlış Resim Çıkma Sorunu Çözümü

WordPress üzerinde paylaşmış olduğumuz yazıların ve sayfaların google üzerinde üst sıralara çıkmasını istediğimiz için sitemize ufak seo çalışmaları yapmak isteriz ki bunların başında sosyal medyada paylaşma fikri bizleri karşılamaktadır. Özellikle insanların linkler ile etkileşimde bulunduğu platformlardan birisi olan facebook, webmasterların kullandığı büyük seo araçlarından birisidir ki başta biz dahil olmak üzere binlerce kişi kullanmaktadır.


WordPress üzerinde yaşanan problemlerde biriside facebook üzerinde paylaştığınız bazı yazıların resimleri maallesef o içerik ile alakalı olmayıp ya hiç çıkmaması ya da çıktığı halde başka bir resim önizlemesidir. Bizlerde sizlere bu problemin çok basit iki yöntemini bu yazımızda paylaşmaktayız ki bu şekilde problemi anında çözebilin.

WordPress Facebook Paylaşımında Yanlış Resim Çıkması Çözümü

Çözüm 1 |

  • İlk olarak developers.facebook.com/tools/debug adresine giriş yapıyoruz.
  • Yanlış çıkan yazımızın linkini orada bulunan boş alana yapıştırıyoruz ve sağdaki debug butonuna tıklıyoruz.
  • Daha sonra orada bulunan Scrape Again butonuna tıklıyoruz ve işlem tamamdır.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz anda artık o yazınızın facebook üzerinde paylaşımlarında doğru resim ve önizlemesi karşınıza çıkacaktır. Basit bir site bağlantısı problemi olduğu için çözümü de bu şekilde basit bir yöntemdir.

Çözüm 2 |

  • İlk olarak Yoast Seo eklentisi üzerinden Sosyal bölümüne gelelim.
  • Daha sonra üst kısımdan Facebook seçeneğine tıklayın.
  • Open Graph Meta verisi ekle seçeneğini etkinleştirin ve çıkın.

Bu ikinci çözümümüzde ise yoast seo eklentisi kullanan kişiler ikinci bir eklenti vs kullanmadan kolaylıkla bu işlemi gerçekleştirebilirler. Bu seçeneği aktifleştirdikten sonra bir önbellek temizleme vs yaptığınızda taktirde daha iyi çalışacağını söyleyebilirim.

Bu işlemler ardından artık sitenizin yazıları facebook üzerinde ki paylaşımlarda doğru önizleme ve resimleri paylaşacaktır. Sizlerinde bu işlemler için kullandığı farklı yöntem, eklenti bulunuyorsa aşağıda bulunan yorum kısımlarına yazarak bizlerle birlikte paylaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın