Wordpress Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma Eklentisi - Teknolobit
Wordpress

WordPress Sosyal Medyada Otomatik Yazı Paylaşma Eklentisi

WordPress kullanıcıları genel olarka web sitelerini üst sıralara çekmek adına çok farklı yöntemler kullanmaktadır. Bu söylediğim yolun etkili yöntemlerinden birisi ise sitede ki yazılarınızı sosyal medya üzerinde paylaşarak seo güçlendirmesi yapabilmektir.

Günümüzde birbirinden farklı sosyal medya siteleri bulunmaktadır ve hepsi bizim sitelerimiz veya bloglarımız için bulunmaz velinimetlerden bazılarıdır. Sitemizde bulunan yazıları otomatik sosyal medyada paylaşmak istiyorsanız doğru adreste olduğunuzu söyleyebilirim. Genel olarak forumlarda vs anladığım kadarıyla birçok webmaster bu eklentiyi kullanmaktadır. 

Sizler için bulmuş olduğum ve kendim dahilinde kullanmaya başladığım blog2social eklentisi harika işlere imza atmaktadır. İsterseniz eklentimizin kullanımına doğru geçerek bizleri neyin beklediğine kısaca bir göz atalım.

 

Bu eklentimizi uzun uğraşlar ve araştırmalar yapma sonucunda keşfetmiştim ki uzun zamandır bu tür adam akıllı işini yapan bir eklenti bulduğumu söyleyemem. Basit işlemler ve adımlar sonucunda sitenizde bulunan yazıları kolayca sosyal medya hesaplarında otomatik olarak paylaşma yetkisi vererek paylaşımda bulunabiliyorsunuz.

Blog2Social Kullanımı

Eklenti kurulumu tamaladıktan sonra sol panel üzerinde bulunan blog2social yazısına geldiğinizde sizlere bu şekilde bir pencere açılacaktır.

Dashboard: Buradaki ilk seçeneğimiz bizim aktivite tablomuzu gösteren bir araç kısmıdır. Buradan planladığımız sosyal medyaları ve tarihleri kolayca bizlerin görme imkanı bulunmaktadır ki birden fazla yazı paylaşımı yaptığınız taktirde son derece işinize yarayacaktır.

Site & Blog Content: Bizi asıl ilgilendiren aracın kendisidir ki buradan istediğiniz tüm yazıları sosyal medyada paylaşmak için seçebilirsiniz. Buraya geçmeden önce ilk olarak kurulumu yeni yaptığınız için biraz beklemeniz gerekmektedir ki adım adım işlemleri kolayca gerçekleştireceğiz.

Calendar: Bu bölüm premium satın alma işlemi gerektiren bir özelliktir. Amaç ise ileriye dönük tarihlerde istediğiniz gibi planma yapabilmenizi sağlamaktadır.

Networks: Buradan sosyal medya hesaplarınızı ekleyerek hangilerinde paylaşım yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. İçerisinde birbirinden farklı yerler bulunmaktadır ki ben hemen hemen hepsine hesap açarak otomatik olarak paylaşımları gerçekleştirmekteyim.

Settings: Adından da anlayacağınız üzere paylaştığınız yazıların link kısaltma özelliklerini vs yapabileceğiniz, ellemesenizde fark etmeyen bir ayar bölümüdür.

Önemli olan araçlar zaten bunlardı ki isterseniz şimdi direk olarak sosyal medya hesaplarınızı ekleme bölümü olan networks aracına tıklayalım.

Evet, örnek olarak facebook sayfamız olan networks kısmından ekleme yaparak artık hazır hale getirmiş bulunmaktayız. Sizlerde bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde istediğiniz gibi sosyal medya hesaplarınızı eklemiş olacaksınızdır. Şimdi ise sosyal medya hesaplarını ekleme işleminden sonra nasıl otomatik paylaşım yapılır adlı bölüme kolayca giriş yapabiliriz.

Paylaşmak istediğiniz yazının yanında bulunan Share on Social Media butonuna tıklıyoruz.
Buradan ise işlemler hazır olduğunda sağ altta bulunan share butonuna tıklayarak kolayca paylaşım işlemini gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

Bu yazımızda kolay işlemler ile ve birazda kendim basitleştirerek wordpress yazılarınızı sosyal medyada nasıl otomatik paylaşılır sorusunun cevabı olarak sizlerle paylaşmaktayız. Bu işlemleri sırası ile gerçekleştirdiğiniz taktirde sosyal medya hesaplarınız tek tek tanımlanacaktır ve istediğiniz yazıyı tek tuş ile hepsinde kolayca paylaşabileceksinizdir.

WordPress eklenti ve bot olarak bu işlemleri yapan bir sürü eklenti tarzında yazılım bulunmakta fakat birçoğundan blog2social kadar etkilendiğimi söyleyemem. Sizlerinde kullandığı ve tavsiye ettiği eklenti var ise aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bizlerle kolayca paylaşabilirsiniz.


İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu