Wordpress Tema Nasıl Yüklenir ? - Teknolobit
Wordpress

WordPress Tema Nasıl Yüklenir ?

İnternet dünyasında binlerce kişi web sitesi/ blog kurarak hayallerini gerçekleştirmek için yola koyulmaktadır. Bizlerinde şimdiye kadar birçok sitesi oldu ve zaman içerisinde bizlerde birçok problem yaşadık, bu sebeplerden ötürü sitemizde bu tür işlemler için bir kategori açarak sizlerin de bilgilenmesi için adım atmaktayız. Bu yazımızda wordpress nasıl tema yüklenir? sorusunun cevabını kısa ve özet bir şekilde sizlerle birlikte paylaşmak istiyorum. Bu sorun birçok kişinin yaşadığı ve maallesef internetten araştırarak yapmaya çalıştığı bir problem olduğu için sizlere en basit bir şekilde göstereceğiz.

WordPress Tema Yükleme

İlk olarak bu adımlara geçmeden önce ücretsiz wordpress (techsepeti.wordpress.com) olarak kullanmamanız gerekmektedir, hosting paketiniz olması gerekiyor. Ücretsiz wordpress sürümünde maallesef sadece wordpress yazılımının temalarını kullanmaya izin verilmektedir.

  • İlk olarak sitemizin paneline giriş yapıyoruz.
  • Sol kısımdan Görünüm kategorisine gelerek Tema seçeneğine tıklıyoruz.
  • Açılan kısımda sol üst köşede Yeni Ekle butonu gözükecektir, oraya tıklıyoruz.
  • Açılan yeni ekranda ise Tema Yükle seçeneği gelecektir, oraya tıklayarak bilgisayarınıza indirdiğiniz temayı seçebilirsiniz.

Bu işlemleri gerçekleştirirken yükleyeceğiniz temanın lütfen .zip uzantılı olmasına dikkat etmelisiniz, aksi taktirde yükleme işlemi hata vererek sonlanacaktır. Tabii ki sadece wordpress üzerinden tema yükleme işleminin yanı sıra cPanel üzerinden de tema yükleme işlemi mevcuttur. Dilerseniz lafı daha çok uzatmadan cPanel tema yükleme işlemine geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

cPanel Üzerinden Tema Yükleme WordPress

Hosting firmanız sizlere sitenizin bir cPanel bilgisini mail olarak verecektir, eğer bilmiyorsanız lütfen destek sisteminden mesaj atarak bilgileri kolay bir şekilde alabilirsiniz.

  • cPanel giriş yapıyoruz.
  • Dosya Yöneticisi kısmından public_html klasörüne erişim sağlayalım.
  • Buradan ise wp-content klasörüne tıklıyoruz.
  • Açılan klasörden ise themes klasörüne giriş yapıyoruz.
  • Açılan bu klasör üzerinden yukarıda bulunan Yükle butonuna tıklayarak bilgisayarınızda bulunan tema dosyasını buraya yükleyebilirsiniz.

Her iki tema yükleme işlemini de bu şekilde gerçekleştirme imkanınız bulunmaktadır. Hız olarak tabii ki ufakta olsa benim kendi gözlemlerim sonucunda fark bulunmaktadır. cPanel üzerinden daha hızlı işlem sağlayabilirsiniz ki bu tabii ki internet hızından değişeceği için sizde daha farklı bir hız söz konusu olabilir. Sizlerinde bu makale eğer işinize yaradıysa aşağıda bulunan yorum kısmına yazarak bizleri bilgilendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu