Wordpress Yazı ve Sayfa Klonlama Nasıl Yapılır ? - Teknolobit
Wordpress

WordPress Yazı ve Sayfa Klonlama Nasıl Yapılır ?

Web sitesi kurmak için geliştirilen wordpress yazılımı ile birlikte artık herkes kolayca blog veya site kurarak paylaşımlar yapabilmektedir. Genel olarak wordpress üzerinde bulunan eklenti geliştiricileri site sahiplerinin işlerini kolaylaştırmak için yeni fikirler ile gelmektedir ki bunlardan en iyisi de wordpress yazı çoğaltma eklentisidir.

Sitenizde bulunan yazıları, sayfaları ve hatta taslakları bile tek bir tık ile klonlama yani o yazının aynısından bir tane daha çıkarabilirsiniz. Sınırsız bir şekilde işlem yapabileceğiniz bu harika eklenti tabii ki tamamen ücretsiz bir şekilde sizleri karşılamaktadır. Dilerseniz wordpress yazı klonlama işlemine geçiş yaparak bizleri hangi adımların beklediğine göz atabiliriz.

WordPress ”Yoast Duplicate Post” Eklentisi
  • Adım #1: İlk olarak WordPress / Eklentiler / Yeni Ekle bölümüne geliyoruz.

  • Adım #2: Buradan ise arama kısmına Yoast Duplicate Post yazarak arıyoruz.

  • Adım #3: Şimdi ise çıkan sonuçtan ilk sırada yer alan eklentimizi Kurarak etkinleştiriyoruz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık yazı, sayfa klonlama işlemini çok basit bir şekilde gerçekleştirebileceksinizdir. Eklenti kurulumu yapıldıktan sonra Ayarlar bölümünde Duplicate Post isminde bir bölüm açılıyor ve buradan klonlama yaparken bazı ayarları açıp kapatabilme imkanınız bulunmaktadır. Dilerseniz nasıl yazı çoğaltabileceğinizi de bir görsel yardımı ile anlatayım kısaca.

  • Panelimizden Yazılar bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Herhangi bir yazıyı seçerek altında bulunan Klonla butonuna tıklıyoruz.
  • Yazınız Taslak olarak kopyalanmış olacaktır.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık kopyalama yapmak istediğiniz bir yazıya gelerek klon butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Eklenti boyut olarak gayet küçük ve yer kaplamayan bir şekilde sitenize kurulmaktadır ki mutlaka işinize yarayacağı için kurmanızı öneririm. Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına eklentinin işlevi hakkında ki yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu