Wordpress Tema Silme Nasıl Yapılır? - Teknolobit
Wordpress

WordPress Tema Silme Nasıl Yapılır?

WordPress, blog ve web sitesi kurulumu için gerekli olan harika bir platformdur. Dünya üzerinde milyonlarca kişinin bu platform kullandığını ve biz dahil genel olarak herkesin wordpress alt yapısını çok sevdiğini söyleyebilirim. Bu yazımızda sizler için wordpress tema silme işlemini göstermek istedim.

WordPress kullanım olarak gayet basit ve kullanıcı dostu araçlar taşımaktadır. İnternette gezinirken rastlamış olduğum bir konu olan wordpress tema silme işlemini sizlere en basit ve kolay bir yol ile anlatmak istedim. Umarım sizler için faydalı bir yazı olacaktır.

Birçok kişinin merak etmiş olduğu bu işlem aslında son derece basittir. Dilerseniz derhal işlemimize geçerek bizleri hangi adımların beklediğine göz atabilir ve derhal işlemlere başlayabilirsiniz.

Wordpress'de Tema Nasıl Silinir?

Bildiğiniz üzere web sitelerin barınmış olduğu hosting ve sunucular vardır ki burada sizlerin site dosyaları bulunmaktadır. cPanel adı verilen bir platformda sizler kolaylıkla sitenizin dosyalarına ulaşabilir ve kolayca tema, eklenti gibi dosyalara hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.

  • İlk olarak sitenizin cPanel bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Panelimizden Dosya Yöneticisi bölümüne tıklıyoruz.

  • Açılan pencereden public_html klasörüne giriş yapıyoruz.

  • Adım #4: Buradan ise wp-content klasörünü bularak giriş yapıyoruz.
  • Adım #5: Açılan klasörden themes bölümüne girelim.

  • Açtığınız tema klasörü içerisinde ismi yazan tüm temalar wordpress panelinizde mevcut olan temalardır. Silmek istediğiniz temaya tıklayarak Sil butonuna tıklıyoruz.

Bu işlemleri tamamladığınız taktirde artık wordpress panelinizin Temalar bölümüne tıkladığınızda silmiş olduğunuz temalar kaybolmuş olacaktır.

Panel üzerinde bulunan temalar hem sitenizi hem de sunucunuzu yavaşlatabilir ki bu durum maallesef zamanla can sıkıcı olabiliyor. Bu yazımızda wordpress tema silme işlemini basit bir şekilde anlatmak istedim ki umarım sizler için faydalı bir bilgi olmuştur.

Sizlerde aşağıda bulunan yorum kısmına konu hakkında ki görüşlerinizi belirterek bizlerle paylaşabilir ve bilgi akışını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bizleri facebook ve twitter hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu