Xiaomi Bildirim Paneli Değiştirme [Güncel] - Teknolobit
Mobil

Xiaomi Bildirim Paneli Değiştirme [Güncel]

Xiaomi, teknoloji dünyasının en hızlı büyüyen markalarından bir tanesidir. Üretmiş oldukları telefon ve diğer teknoloji ürünleri ile birlikte birçok firma ile rekabet durumundadır.

Özellikle telefon piyasasında çığır açan Xiaomi, gün geçtikçe daha fazla model sunumu yaparak kendini bu alanda öne çıkarmaktadır. Fiyat performans denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi olan Xioami markası, kendi işletim sistemi olan MIU ile birlikte gün geçtikçe daha farklı güncellemeler ile bizleri karşılamaktadır. Şuanda güncel olarak mobil cihazlarda MIU 12 işletim sisteminin kullandığını söyleyebilirim.

Bilindiği üzere akıllı telefon modellerine sıklıkla güncellemeler gelmektedir. Xiaomi modellerinde gelen güncellemeler ile birlikte artık bildirim panelleri kolaylıkla tema olarak değiştirilebilecektir. İsterseniz eski temanızı, isterseniz de yeni temayı aktif olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan xiaomi bildirim paneli değiştirme adımlarımıza geçebiliriz.

Xiaomi Bildirim Paneli 

Xiaomi, tüm android işletim sistemli telefon ve tabletlerinde bildirim paneli yer almaktadır. Bildirim panelleri aslında işlevsel olarak harika bir alandır. Çünkü güncel olarak bizlere gelen mesajları, bildirimleri, çağrı gibi birçok faktörü göstermektedir. Bildirim panellerinin kullanımı ve içerisinde yer alan özellikleri de önemlidir. Bu sebepten dolayı da kullandığımız bildirim ekranının hangi işlevsel özellikler sahip olduğu önemli bir unsurdur.

Yeni gelen güncellemeler ile birlikte artık bildirim panelimiz ikiye ayrılmaktadır. Sol tarafta Bildirimler sağ tarafta ise araçlar kısmı yer almaktadır. Bu sayede hem genişlik açısından hem de araç çeşitliliği bakımından daha zengin bir panel bizleri karşılamaktadır.

Xiaomi Bildirim Paneli Değiştirme

Son günlerde birçok kişi forumda xioami bildirim ekranı değiştirme gibi başlıklarla sorular sormuş. Bende bunun üzerine işlemi en basit şekilde paylaşmak istiyorum.

  • İlk olarak Ayarlar bölümüne girelim.
  • Buradan Bildirimler & Kontrol Merkezi kısmına tıklayın.
  • Açılan ekrandan Kontrol Merkezi Tarzı diyoruz.
  • Buradan ise Yeni Sürüm seçeneğine tıklıyoruz.

Bu adımları tamamladıktan sonra kolaylıkla işlemlerimiz tamamlanmış olacaktır. Xiaomi yeni bildirim panelini kullanmaya başlayabilirsiniz. Sol taraftan çektiğinizde gelen bildirimleriniz, sağdan çektiğinizde ise araçlar kısmı açılacaktır. Alışma süresi biraz uzun olabilir fakat zamanla alışacaksınızdır.

Xiaomi Bildirim Paneli Değiştirme [Görsel]

Burada sizlere anlattığım adımları takip ettiğinizde işleminiz kolaylıkla tamamlanmış olacaktır.

Yeni sunulan bildirim paneli eskiye nazaran daha güzel bir tasarıma sahip durumda. Bu şekilde yenilen tasarımlar kullanıcıların ilgisini çekmekle birlikte beğeni de kazanmaktadır. Sizlerin burada yeni tasarımı deneyerek kullanmasını mutlaka tavsiye ederim.

Bu yazımızda sizlerle birlikte Xiaomi Bildirim Paneli Değiştirme adımlarını paylaşmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur.

Aşağıda bulunan yorum kısmına konu hakkında merak ettiğiniz veya bilgi sahibi olduğunuz her şeyi yazabilirsiniz. Sohbet başlatarak başka okuyucularımız ile birlikte kolaylıkla bu konu hakkında bilinmesi gereken bilgileri de açığa çıkartabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu