Yabancı Uyruklu Kişilere Kredi Veren Bankalar - Teknolobit
Blog

Yabancı Uyruklu Kişilere Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde iş, tatil, gezme gibi plan yaparak kalmak isteyen yüzlerce kişi bulunmaktadır. Bu yazımızda ise sizlere ülkemizde yabancı uyruklu kişilerin kredi ve kredi kartından yararlanmasına olanak sağlayan bankaları tavsiye edeceğiz. 

Bildiğiniz üzere her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de binlerce yabancı uyruğa sahip kişi yaşamaktadır. Bu tür kişilere ülkelerinde olduğu gibi imkan tanıma olasılığı çok farklıdır. Bu yazımızda ise bu konuyu kredi veren bankalar üzerinden ele almaktayız.

Yabancılar Türkiye'de Kredi Çekebilirler mi?
Evet, ülkemizde Yabancı Uyruklu kişiler bazı koşulları yerine getirdikleri taktirde kredi çekebilme haklarına sahiptirler.

Ülkemizde ABD ve Avrupa Ülkeleri uyruklarına sahip olan kişiler kredi çekebilme imkanı bulunmaktadır. Yabancılara verilen bu tür imkanlar doğrultusunda ülkemizde birçok ev gibi konut yerleri yabancılar tarafından yatırım haline getirilmektedir.

Ayrıca bkz: En İyi Araç Kamerası Tavsiyeleri

Yabancıların Krediye Başvuru Şartları Nelerdir?

Öncelik olarak Türkiye üzerinde ikametgah etmeleri ve Türkiye’den aldıkları ikametgah, çalışma izni belgelerini kanıtlamaları gerekmektedir. Bu şartların yanında ise Kefillik ve Türkiye’de ikametgah, çalışma izni süresinin en az  12/24 aylık olması gerekmektedir.

Türkiye üzerinden sınır dışına çıkma olasılığına karşılık olarak yabancılara kredi veren bankalar kefil istemektedir, ve bu kişi ise ‘Türk’ olmak zorundadır.

Bir diğer koşullardan birisi ise maaş bordroları ile 3 aylık gelirlerini gösteren bir belgeyi bankaya göstermektir. Bu şartların yanında iş sahibi olmayan yabancıların kredi çekme ihtimali çok daha düşük bir hale gelmektedir.

Yabancılara Kredi Veren Türk Bankaları 

  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • Garanti Bankası
  • İş Bankası
  • Akbank
  • QNB Finansbank

Bu liste içerisinde yer alan ve yabancı bankaların hepsi yabancı uyruklu insanlara kredi imkanı sunmaktadır.

Bu yazımızda sizlerle birlikte yabancılara kredi veren bankalar hakkında kısa ve özet şeklinde bilgilendirme yapmaktayız. Umarım sizler için faydalı ve bilgili bir makale olmuştur. Bizleri Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu