Youtube Reklam Kapatma - Teknolobit
İnternetMobil

Youtube Reklam Kapatma

Youtube reklam kapatma, teknoloji ile birlikte oluşturduğumuz yeni dünyamızın televizyonu haline gelmiş olan bir platformdur. Artık çoğu kişinin Youtube kanalı mevcut. İnsanlar video üretmese dahi yorum yapmak, videoları beğenmek, düzenli olarak içerik izlemek için Youtube hesabına sahiptir. Bununla birlikte Youtube kanal sahibi olanların gelir elde edebilmeleri için Youtube kanallarında reklam yayınlamaları gerekmektedir. Her yayınlanan reklam kanal sahibine belirli gelirler kazandırmaktadır. Ancak çoğu kişi Youtube reklam kapatma özelliğini kullanmak istiyor. Bunun sebebi ise kesintisiz bir şekilde videoları izlemektir.

PC Youtube Reklam Kapatma

Youtube’un her geçen gün büyümesi ve üyelerinin artması şirketin değerini katlamakta ve bu durum da kullanıcıların daha fazla reklam izlemesine sebebiyet vermektedir. Bu yüzden Youtube reklam engelleme seçeneklerini sizinle paylaşmak istedik.

Youtube’da reklam izlemek istemiyorsanız en güvenli yol tabii ki Youtube’un bizlere sunmuş olduğu Premium aboneliğin alınması olacaktır. Youtube Premium’a geçtikten sonra reklamlar sizler için otomatik olarak kesilecektir. Ayrıca Youtube Premium alarak Youtube reklam engelleme dışında Youtube Müzik’e de erişim sağlayabilirsiniz. Ancak ücretli bir hizmet satın almak istemezseniz youtube reklam engelleme ios ya da youtube reklam engelleme android üzerinde değil sadece bilgisayarınızda işe yarayan Google Chrome’da eklenti olarak kullanabileceğiniz AdBlock eklentisi mevcuttur. AdBlock tamamen ücretsizdir. Ancak Open Source olarak adlandırılan açık kaynak yazılımlar oldukları için reklamları engellerken bilgisayarınızdaki bilgileri sıkıntıya sokabilirsiniz. Bununla birlikte AdBlock sadece Youtube reklamlarını değil tüm web sitelerine ait reklamları engellemektedir.

YouTube Reklam Kapatma
YouTube Reklam Kapatma

Android ve İOS Youtube Reklam Kapatma

Tarayıcı üzerinden Youtube reklamlarını engellemek çok daha kolaydır. Ancak gün içinde sürekli  olarak telefonumuzla bir şeyler izleriz. Bu yüzden youtube reklam kapatma ios ya da youtube reklam kapatma android üzerinde neleri kullanabileceğimizi sıraladık. Android ve iOS işletim sistemlerinde Youtube kullanırken, Youtube’u uygulama üzerinden açtığımız için tarayıcımızda reklamları engellemiş olsak bile uygulamada engelleyememekteyiz. Bu yüzden öncelikle Youtube reklam kapatma için telefonlarda da yasal olarak işe yarayan Youtube Premium satın alabilirsiniz. Ancak telefonda da ücretsiz kullanmak istiyorsanız sizlere önerdiğimiz uygulamaları indirebilirsiniz. Bununla birlikte iOS kullanıcısı iseniz tarayıcınızdaki reklamları engellemek için Safari uygulamasına girip ayarlar kısmına oradan da ‘Pop-up engelleme’ kısmına gidip butonu etkinleştirmeniz yeterli olacaktır. Aynı şekilde Android telefonlarda da Youtube’u tarayıcı üzerinden kullanıyorsanız, kullandığınız tarayıcıdan ayarlara oradan da ‘Pop-up engelleme’ kısmına gelip reklamları engelleyebilirsiniz.

Youtube reklam kapatma android için iOS işletim sistemine göre daha şanslıdır. Kullanabileceğiniz uygulama sayısı iOS’a kıyasla daha fazladır. Android kullanıcıları için bazı uygulamalar şöyledir;

  • Youtube Vanced: Ücretsiz olarak Play Store üzerinden indirebileceğiniz bir uygulama olan Youtube Vanced Youtube reklam engelleme android için en çok kullanılan uygulamadır. Uygulama tüm reklamları engellemektedir. Youtube gibi giriş yapıp kullanabileceğiniz Vanced’in içinde tüm Youtube’da olan videolar mevcut olup aynı zamanda ekranınız kilitliyken de Youtube çalışmaya devam etmektedir.
  • Blokada Slim Ad Blocker: Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamalardan birisi olan Blokada Slim Ad Blocker sadece Youtube için değil tüm uygulamalar için reklamları engellemek adına kullanılıyor. Aynı zamanda da telefonunuzun ömrünü uzatmak için arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatıyor.
  • Adguard: En sık kullanılan uygulamalardan birisi de Adguard’dır. Yine Play Store’dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Adguard’ı telefonunuza indirdikten sonra uygulamanın içinden hangi uygulamalarda reklamları kapatmak istediğinizi seçmeniz yeterli olacaktır.

Youtube reklam iptal etme ios için de yukarıda bahsettiğimiz 3 uygulamadan sadece Adguard uygulamasını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda da Youtube Vanced’e benzetilen Youtube ++ adlı uygulamayı indirebilirsiniz. Ancak Adguard App Store’da olduğu için youtube reklam kapatmak ios için daha kolay bir seçim olacaktır.

Youtube Premium Hilesi

Youtube Premium ile videoları reklamsız bir şekilde izleyebilirsiniz. Youtube Premium hizmeti aynı zamanda ekran kapalıyken Youtube’u kullanabilmenize ve Youtube Müzik’e de erişim sağlamanıza olanak sağlamaktadır. Bununla birlikte her ay belli bir ücret vermek istemeyen kullanıcılar Youtube Premium hesaplarına erişmek için telefonlarına Apk indirmektedir. Android kullanıcılar için oluşturulan Apk ile hem ekran kapalıyken Youtube deneyimi yaşayabilirsiniz hem de Youtube’u ücretsiz kullanabilirsiniz. İndirilen Apk ile Youtube’da Premium olarak görünmektesiniz. Youtube reklam kapatma android için kullanılan Apk ile offline olarak Youtube’a giriş yapabilmeniz de mümkün oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu